نوید کمالی کیست ؟
روابط عمومی
راهنمای تماس:
منتشر کننده
صفحات مستقل
پیوندها
توسعه محلی زیر بنای توسعه ملی نویسنده: روابط عمومی - ۱۳٩۱/۱٠/٢۱

مشهد - خبرگزاری مهر: در حالی که رشد فناوری ارائه خدمات در شهرهای کشور به ویژه خراسان رضوی را شتاب بخشیده روستاها و دهکده های کوچک این خطه پا به دنیای بزرگ دیجیتالی گذاشته اند تا گام های بلندی برای توسعه محلی و پایدار و رفع محرومیت در این استان برداشته شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حدود 5.7 درصد سکونت‌گاه‌های روستایی ایران بیش از هزار نفر جمعیت دارند از این رو ارائه بسیاری از خدمات با شیوه های متعارف در روستاها و مناطق محروم کشور غیرممکن خواهد بود اما راهکارها و ابزارهای مختلف مبتنی بر فناوری اطلاعات امکان ارائه خدمات به شهروندان در این مناطق تسهیل کرده است.

فناوری اطلاعات و محرومیت زدایی از مناطق محروم

مدیر پروژه"سامانه توسعه پایدار روستایی ایران" و عضو انجمن علمی تجارت الکترونیک ایران در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه رفع محرومیت رهاورد بهره گیری از فناوری اطلاعات است می گوید: در راستای رفع محرومیت از مناطق محروم و ارائه خدمات دولت الکترونیک، از جمله آموزش مباحث مورد نیاز دانش آموزان و شهروندان روستاها، از بستر فناوری اطلاعات و ارتباطات بهره گرفته خواهد شد.

نوید کمالی می افزاید: یکی از مهمترین شاخصها در حوزه توسعه روستاها افزایش سطح علمی و فرهنگی هر روستا از طریق افزایش دسترسی شهروندان روستایی به منابع آموزشی رایگان و روزآمد در حوزه های مختلف علمی و فرهنگی است.

وی می افزاید: به عنوان مثال برای آموزش جدیدترین شیوه های مباره با آفات گیاهان دیگر نیاز نخواهد بود برای آموزش کشاورزان اساتید خبره به روستاها اعزام شوند بلکه می توان جدیدترین آموزشها را از بستر سامانه توسعه پایدار روستایی در قالبهای گوناگون مانند بهره گیری از شبکه تلفن های همراه در دسترس کشاورزان قرار داد.

عضو انجمن علمی تجارت الکترونیک ایران ادامه می دهد: امروزه بیش از 1500 مورد خدمت در قالب دولت الکترونیک از جمله پرداخت قبوض و بهره گیری از خدمات بانکی در دسترس شهروندان کشور است که تمام روستاییان می تواند بصورت رایگان از طریق این سامانه به این خدمات و آموزش نحوه بهره گیری از آنها دسترسی پیدا کنند.

نوید کمالی : Navid Kamali

کمالی می افزاید: از این رو یکی از مهمترین رسالتها و خدمات این پروژه می تواند ارتقاء سطح عدالت علمی و اجتماعی و برطرف سازی شکاف اطلاعاتی بین جوامع ساکن مناطق محروم و توسعه یافته باشد.

افزایش سطح کیفی زندگی و اقتصاد شهروندان

عضو انجمن علمی تجارت الکترونیک ایران می گوید: با توجه به این که افزایش سطح آموزش و آگاهی شهروندان نقاط محروم از اولویت های پروژه توسعه پایدار روستایی است قصد داریم با معرفی سبک زندگی اسلامی ایرانی در قالبهای آموزشی به عنوان یک الگوی زندگی سالم از معضلات اجتماعی نو ظهور در مناطق محروم و روستایی کشور جلوگیری کنیم.

وی می افزاید: در حوزه توسعه اقتصاد روستایی در بخش آموزش برگزاری دوره های خود آموز کارآفرینی و آموزش مهارتهای فنی و حرفه ای و  معرفی راهکارهای ایجاد مشاغل خانگی از اولویتهای آموزشی این پروژه است.

کمالی عنوان می کند: در راستای بهره گیری از پتانسیلهای طبیعی هر روستا نیز بخشی به عنوان گردشگری و بازارچه های محلی تعریف شده اند که در روزهای آتی اطلاعات بیشتری در این حوزه منتشر خواهد شد.

توسعه روستاها مهم ترین راهبرد توسعه ملی

مدیر پروژه "سامانه توسعه پایدار روستایی ایران" در تبیین راهبردهای نخستین پروژه توسعه پایدار روستایی ایران بر مبنای فناوری اطلاعات اظهار می کند: توزیع عادلانه امکانات و دستاوردهای علمی و خدماتی در میان عموم مردم از جمله ویژگی های مهم اقتصاد پویا و سالم است از این رو و با نظر به اینکه توسعه روستاها از جمله مهمترین راهبردهای حکومت اسلامی ایران است در طی سالیان گذشته طرحها و خدمات قابل توجهی در روستاهای سراسر کشور عرضه شده است که به عنوان نمونه می شود به راه اندازی بیش 10 هزار مرکز روستایی در کشور اشاره کرد.

وی می افزاید: با گذشت نزدیک به یک دهه از ایجاد اولین روستاهای الکترونیک در ایران به همت دکتر علی اکبر جلالی در دهه 80 خورشیدی امروزه شاهد فعالیت بیش از 10 هزار روستای مجهز به تجهیزات اطلاعاتی و ارتباطی در کشور هستیم که در نوع خود در سطح منطقه خاورمیانه و آسیا منحصر به فرد است.

کمالی عنوان می کند: با توجه به تلاش خدمت گذاران ملت در مجموعه دولت امروز زیرساختهای مناسب ارتباطی در غالب نقاط روستایی و محروم کشور موجود است و  پوشش شبکه تلفن همراه نیز گستره جغرافیایی بالایی را در کشور پوشش می دهد.

وی بیان می کند: امروزه موضوع فناوری اطلاعات و ارتباطات به ضرورتی برای سیاست‏گذاران و برنامه‏ریزان و کارگزاران توسعه روستایی بدل شده است و انتظار می‏رود که به‌کارگیری صحیح این فناوری‏،‏ دستاوردهای مهمی برای پیشبرد توسعه جوامع روستایی به همراه داشته باشدزیراتوسعه محلی عامل توسعه ملی کشور است.

کمالی یادآور می شود: براساس آخرین گزارش مرکز آمار ایران، در حدود 23 میلیون نفر در بیش از 68 هزار روستا سکونت دارند که حدود 23 درصد از کل جمعیت کشور را شامل می‌شود.

وی می افزاید: جمعیت روستایی از نظر توسعه در یک محیط ناپایدار و از نظر جغرافیایی‌ در سکونت‌گاه‌هایی کوچک و کاملا پراکنده زندگی می‌کنند، بطوری که بیش از 56 درصد جمعیت روستایی در نقاطی با کمتر از 250 نفر جمعیت سکونت دارند.

چالش های ساماندهی فضاهای روستایی

وی ادامه می دهد: دو ویژگی در جامعه روستایی ایران، یعنی کوچک بودن روستاها باعث شده است که آستانه جمعیتی کافی برای ارائه بسیاری از خدمات وجود نداشته باشد و پراکنده بودن روستاها نیز نه ‌تنها دسترسی روستاها به خدمات سایر نقاط را نیز با مشکل مواجه می‌کند، بلکه ساماندهی فضایی روستاها رانیز با چالش‌ مواجه کرده است.

مدیر پروژه "سامانه توسعه پایدار روستایی ایران" تاکید می کند: در ایران تنها 5.7 درصد سکونت‌گاه‌های روستایی بیش از هزار نفر جمعیت دارند.

وی ادامه می دهد: از این رو ارائه بسیاری از خدمات با شیوه های متعارف در روستاها و مناطق محروم کشور غیر ممکن خواهد بود اما راهکارها و ابزارهای مختلف مبتنی بر فناوری اطلاعات امکان ارائه خدمات مختلف مورد نیاز شهروندان در مناطق محروم را بسیار تسهیل کرده است.

طراح سیستم و مدیر فنی نخستین پروژه طراحی و پیاده سازی سامانه توسعه پایدار روستایی ایران نیز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار می کند: در دهه فجر امسال شاهد رونمایی از پیشرفته ترین سامانه مدیریت توسعه پایدار روستایی در کشور خواهیم بود.

نوید کمالی : Navid Kamali

علی اصغر محمد آبادی می گوید: طراحی سامانه حاصل تلاش شبانه روزی متخصصین ایرانی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور است که با صرف بیش از سه هزار نفر ساعت نیرو برای نخستین بار بر مبنای یک طرح مطالعاتی از پروژه های موفق اجرا شده در سطح جهان از جمله کشورهای هندوستان و قاره آفریقا ایجاد شده است.

سامانه ای برای مدیریت کامل توسعه روستایی

مدیر فنی نخستین پروژه طراحی و پیاده سازی سامانه توسعه پایدار روستایی ایران اظهار می کند: این سامانه از لحاظ تکنولوژی های بکار گرفته شده در آن در نوع خود کم نظیر است.

وی می افزاید: بدلیل یک پارچه بودن سامانه توسعه پایدار روستایی علاوه بر قابلیت دسترس پذیری بالای این سامانه از بستر اینترنت بزودی قابلیت دسترس پذیری از طریق بستر تلفن همراه نیز مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی ادامه می دهد: در این سامانه مدیران ارشد هر شهرستان و استان قادر خواهند شد به جدیدترین داده های اطلاعاتی هر روستا و شاخصهای آماری آن دسترسی پیدا کنند و بر طبق هر یک از آمارها، برنامه ریزی های دراز مدت و کوتاه مدتی را برای توسعه آن روستا طرح ریزی کنند.

محمد آبادی تاکید می کند: این سامانه قادر خواهد بود در فاز اول مدیریت کامل توسعه پایدار روستایی یک شهرستان و به تبع آن یک استان مانند خراسان رضوی را در اختیار برنامه ریزان و مدیران ذی ربط قرار دهد.

به گفته وی خراسان رضوی بدلیل گستردگی جغرافیایی بالا و پیش گام بودن در حوزه توسعه مناطق محروم به عنوان نخستین بخش از کشور برای پیاده سازی این پروژه انتخاب شده است که در دهه فجر سال جاری در حضور مسئولین استانی شاهد رونمایی از آن خواهیم بود.

لینک      نظرات ()      

مطالب اخیر
کلمات کلیدی
نوید کمالی (٩٤) navid kamali (۱٦) مدیریت فناوری اطلاعات (۱٢) شهر هوشمند (۱۱) تجارت الکترونیک (٩) دولت همراه (٩) توسعه پایدار (۸) نویدکمالی (۸) مدیریت استراتژیک (٧) فناوری اطلاعات (٧) توریسم درمانی (٧) بسیج رسانه (٧) سازمان بسیج رسانه (٦) امنیت فناوری اطلاعات (٥) مشاوره it (٥) طب سنتی (٥) شهر الکترونیک (٥) دولت الکترونیک (٤) e-commerce (٤) امنیت اطلاعات (٤) مدیریت شهری (٤) بجستان (٤) دبی (٤) دکتر علی اکبر جلالی (٤) گردشگر درمانی (٤) شهر هوشمند مشهد (٤) کنفرانس شهر هوشمند (٤) بجستان نیوز (٤) اجلاس جهانی ارتباطات (۳) بسیج رسانه استان خراسان رضوی (۳) محرومیت زدایی (۳) ضریب نفوذ اینترنت (۳) چت تصویری (۳) شهرستان بجستان (۳) زین آباد (۳) شورای عالی فضای مجازی (۳) شیراز (۳) خبرگزاری فارس (۳) جامعه مدنی (۳) کارآفرینی (۳) محیط زیست (۳) جامعه اطلاعاتی (۳) گناباد (٢) صادرات (٢) وزارت ارتباطات (٢) مشاور (٢) شهر پایدار (٢) تلفن همراه (٢) برج میلاد (٢) دکتر جلالی (٢) اقتصاد خانواده (٢) استخدام (٢) ایران (٢) رسانه (٢) اینترنت (٢) مشهد (٢) روستای زین آباد (٢) مشاوره انتخاباتی (٢) گروه افرو (٢) روستای الکترونیک (٢) السیت (٢) پلیس سایبری (٢) کنفرانس تجارت الکترونیک (٢) خدمات ارزش افزوده (٢) دفاع سایبری (٢) گردشگری پایدار (٢) محیط زیست شهری (٢) سید علی اکبر حسینی (٢) توسعه پایدار روستایی (٢) جزیره سرگردانی (٢) مصاحبه اختصاصی (٢) جرائم سایبری (٢) سواد رسانه ای (٢) جرایم سایبری (٢) مدیریت اقتصادی (٢) ضد جاسوسی (٢) کرامت انسانی (٢) زنجان (٢) فیس بوک (٢) سبک زندگی (٢) مصاحبه نوید کمالی (٢) اخبار بجستان (٢) بسیج رسانه استان زنجان (٢) ایسنا زنجان (٢) گردشگری هوشمند (٢) همدلی و هم زبانی (٢) خادمین طبیعت (٢) گروه مشاوران جوان شهرداری بجستان (٢) جشنواره ایده شهر (٢) جشنواره نعنا (٢) مسعود بصیری (٢) روابط عمومی امیدبخش (٢) رسانه و اقتصاد مقاومتی (٢) سازمان بسیج رسانه استان زنجان (٢) استانداری زنجان (٢) پدر فناوری اطلاعات (٢) اقتصاد درمانی (٢) صادرات دارو (٢) دومین کنفرانس دولت همراه (٢) "دولت همراه" (٢) اقتصاد الکترونیک (٢) خدمت الکترونیک (٢) سایت طب سنتی (٢) شهر الکترونیک بجستان (٢) طرح بهار (٢) زنان و فناوری اطلاعات (٢) دختران و فناوری اطلاعات (٢) جرائم فضای مجازی (٢) ایده شهر (٢) گلزار الکترونیک (٢) شهر هوشمند اسلامی (٢) دانلود مقاله شهر هوشمند (٢) شهر هوشمند چیست (٢) شورای شهر زنجان (۱) اعتدال و پیشرفت (۱) مشهد شهر هوشمند (۱) شهر هوشمند مشهد کنفرانس شهر (۱) همایش شهر هوشمند (۱) کارگاه شهر هوشمند (۱) پرواز 655 (۱) زندگی هوشمند (۱) بالن های گوگل (۱) بالون های گوگل (۱) اینترنت بالونی (۱) توسعه ملی (۱) شهر خلاق (۱) معبد داش کسن (۱) شهر بی هویت (۱) هویت مکانی (۱) چگونه یک مدیر موفق باشیم (۱) انفاق علم (۱) دیپلماسی دیجیتال (۱) دیپلماسی دیجیتال ایرانی (۱) دیپلماسی الکترونیک (۱) کنفرانس خدمات شهری و محیط زیست (۱) خدمات شهری و محیط زیست (۱) آب نمای دبی (۱) شهر هوشمند دبی (۱) هوشمند سازی شهر (۱) الگوی شهر هوشمند (۱) جمع سپاری (۱) جامعه هوشمند (۱) دانلود شهر هوشمند (۱) مرکز پژوهشهای راهبردی شورای اسلامی بجستان (۱) مرکز پژوهشهای شورای اسلامی (۱) islamic smart city (۱) مقاله smart city (۱) مزار الکترونیک (۱) شهرهوشمند (۱) کتاب شهر هوشمند (۱) گزارش جهانی فناوری اطلاعات 2013 (۱) گزارش فناوری اطلاعات (۱) منبع مطالعاتی (۱) سوءاستفاده از کودکان (۱) ارتباطات بدون مرز (۱) کودکان سایبری (۱) المان شهری (۱) اندیشه های الهی (۱) تئوریسن های مسلمان (۱) دولت پایدار (۱) جوانان متروپلیس (۱) miynir (۱) جایزه جهانی تهران (۱) جشنواره بین المللی برترین های پژوهش و نوآوری (۱) تروریسم فرهنگی (۱) مدلینگ چیست ؟ (۱) صولت مرتضوی (۱) جبهه پایداری در مشهد (۱) فرهنگ هوشمند (۱) محفل نیوز (۱) وحدت وجوذ (۱) مجتمع رعد (۱) جشنواره توان یابان و فضای مجازی (۱) معلولیت محدودیت نیست (۱) کار آفرینی برای معلولین (۱) بانوان و ict (۱) زنان و ict (۱) دختران و it (۱) کودکان و ict (۱) دکتر حسن روحانی (۱) ضد تصادف (۱) جامعه دانش محور (۱) رشد ارتباطات (۱) دولت تدبیر و امید (۱) اقتصاد بدون وزن (۱) فیلتر حبابی (۱) فیلترینگ حبابی (۱) جستجوی ایمن (۱) ساماندهی طب سنتی (۱) داروسازان (۱) حجام (۱) تندیس تفکر و خلاقیت اسلامی (۱) شهرستان الکترونیک بجستان (۱) bajestanir (۱) دانا مداری (۱) چگونه مدل شویم (۱) چگونه مانکن شویم (۱) پلیس فنا (۱) سرهنگ عرفانی (۱) محمد بن راشد (۱) اینترنت خانواده (۱) پایتخت فرهنگی (۱) عصمت نجف زاده (۱) معلم فداکار (۱) بازارچه الکترونیک (۱) حاکم دبی (۱) رایتل : نسل سوم (۱) مزار هوشمند (۱) e-tomb (۱) etomb (۱) آرامگاه الکترونیک (۱) پژمان فر (۱) نماینده مشهد (۱) وصال افغانستان (۱) آمار ارسال پیامک در کشور (۱) تکنولوژی های همراه (۱) کمیته فیلترینگ (۱) سانسور اینترنتی (۱) ارز آوری (۱) محقق برتر (۱) فناوری اطلاعات و علوم پزشکی (۱) بزهکاری اینترنتی (۱) فساد سایبری (۱) الگوی آموزشی (۱) فناوری اطلاعات و آموزش و پرورش (۱) انرژی پایدار (۱) السیت مشهد (۱) elecit (۱) اله سیت (۱) مشهد شهر ما (۱) گردشگری سلامت (۱) پلیس فتا استان خراسان رضوی (۱) سمینار امنیت اطلاعات و شبکه در سازمان (۱) پیاده سازی isms (۱) استاندارد isms (۱) صادرات دانش (۱) صادرات فناوری (۱) اقتصاد پزشکی شکی (۱) شورای عالی برنامه ریزی فناوری اطلاعات طب سنتی (۱) پایتخت علمی (۱) پایتخت گردشگری (۱) توانیابان و فضای مجازی (۱) فناوری اطلاعات و بهبود زندگی (۱) middel east telco (۱) روستاهای الکترونیک (۱) rural ict (۱) آمار بیکاران (۱) رشته فناوری اطلاعات (۱) پدر it (۱) توسعه فناوری اطلاعات (۱) مدلهای ایرانی (۱) مشاوره فناوری اطلاعات و ارتباطات (۱) صادرات گیاهان دارویی (۱) m-gov (۱) mgovenment (۱) navidkamali (۱) رسانه امیدبخش (۱) مجاهدتهای خاموش (۱) مرکز تحقیقات سازمان بسیج رسانه (۱) طرح ولایت رسانه (۱) صالحین رسانه (۱) روابط عمومی بسیج رسانه (۱) ذکریا نیکویی (۱) تحلیل رسانه ای (۱) سواد تحلیل رسانه ای (۱) تحلیل پیام های رسانه ای (۱) مهاجرت از پرشین بلاگ (۱) خداحافظی با پرشین بلاگ (۱) وبلاگ قدیمی نوید کمالی (۱) دستگاه اجرایی امید بخش (۱) استخدام مدل (۱) وایبر ، تلگرام ، واتس آپ (۱) فرماندار زنجان (۱) فرمانداری زنجان (۱) مهندس فرخی (۱) مجید فرخی (۱) مرکز تحقیقات و مطالعات سازمان بسیج رسانه (۱) همایش بسیج رسانه (۱) پیام مستضعفین (۱) بسیج رسانه استان گلستان (۱) دستگاه اجرایی امیدبخش (۱) جرم پرواز (۱) مرکز تحقیقات و مطالعات علوم رسانه ای (۱) ظرفیتهای درونی (۱) هنر مشاهده کردن (۱) لبخند عروسکها (۱) توافق وین (۱) دانلود انرژی هسته ای (۱) انرژی هسته ای امیر تتلو (۱) امیرحسین مقصودلو (۱) شهید رجبعلی غلامی (۱) شهدای بجستان (۱) تعداد کاربران اینترنت (۱) پایداری بر ارزش ها (۱) شهدای غواص در بجستان (۱) سردار مولوی (۱) جشنواره نعناع (۱) زکات مستحبی (۱) کنگره مدیریت شهری (۱) بخشدار مرکزی بجستان (۱) شهردار بجستان (۱) طوفان ریزگردها (۱) اخبار بحستان (۱) مرکز ارتباطات مردمی فرمانداری بجستان (۱) فرمانداری بجستان (۱) شبکه پایدار (۱) بودجه سال 93 (۱) منطاق محروم (۱) مشهد شهر بهشت (۱) شورای اسلامی بجستان (۱) شهرداری بجستان (۱) شهر اکولوژیک (۱) ایده شهر بجستان (۱) سامانه ایده شهر (۱) محیط زیست هوشمند (۱) smart city (۱) نتایج جشنواره ایده شهر (۱) شهر ایده (۱) میدان طبیعت (۱) میدان طبیعت بجستان (۱) درخت وضو (۱) سجاد یاری (۱) خادم طبیعت (۱) خبرگزاری بین‌المللی قرآن (۱) سنگ بجستان (۱) اقتصاد خام ! (۱) پیام نوید کمالی (۱) نوروز بجستان (۱) ارتفاعات بجستان (۱) محیط زیست خراسان رضوی (۱) جاذبه های طبیعی بجستان (۱) تعالی فرهنگی (۱) دشمنان بصیرت (۱) الگوی مدیریتی اسلامی (۱) پیشبینی شهر هوشمند (۱) حجت الاسلام ابوترابی‌فرد (۱) امام جمعه بجستان (۱) مشاور حوزه پژوهش و ارتباطات شورای اسلامی شهربجستا (۱) رسانه و همدلی و هم زبانی (۱) دولت و ملت ، هم دلی و هم زبانی (۱) کمر زیارت (۱) داستان گره ها (۱) بهار بشریت (۱) کانون مطالعات توسعه پایدار (۱) نخبگان جوان و شهر هوشمند (۱) گردشگری آیینی (۱) اخبار امید بخش (۱) رسانه مطالبه گر (۱) امید بخش ترین (۱) وقف اندیشه (۱) وقف نخبگی (۱) رزق نخبگی (۱) نرم افزار parental control (۱) حفاظت از فرزندان (۱) بازدید از خبرگزاری (۱) پریسا شعبانی (۱) روستای سریده زوگور (۱) بازدید نوید کمالی (۱) حکم نوید کمالی (۱) هئیت منصفه رسیدگی به تخلفات تشکلهای اسلامی (۱) فیلترینگ هوشمند (۱) مشارکت بخشی جوانان (۱) هیئت رزمندگان شهرستان بجستان (۱) همایش رسانه و مقاومت اسلامی (۱) خادمان بصیرت (۱) پیامکهای تبلیغاتی (۱) انصارالله (۱) توریسم پایدار (۱) برنامه ریزی گردشگری (۱) شهرسازی الکترونیک (۱) حفاظت محیط زیست (۱) آرمانشهر (۱) جهانی سازی (۱) روزنامه رسالت (۱) شهرهای آینده (۱) محرم و نامحرم (۱) globalization (۱) حسین پناهی (۱) روز قلم (۱) کلان شهر (۱) قیمت زعفران (۱) هفته بسیج (۱) حکمتها (۱) امیر تتلو (۱) وزارت فناوری اطلاعات (۱) فلسفه اسلامی (۱) سرمایه گذاران (۱) آرمان شهر (۱) تحقیق و توسعه (۱) جاهلیت مدرن (۱) بانک جهانی (۱) نرم افزار هک موبایل (۱) کودکان و اینترنت‏ (۱) هویت شهری (۱) شهادت طلبی (۱) پیام تبریک سال نو (۱) عدالت محوری (۱) شهر مجازی (۱) isms (۱) پدافند غیرعامل (۱) مبارزه با فساد (۱) خدمات شهری (۱) شهرآرا (۱) توانمند سازی (۱) بیداری اسلامی (۱) گنبد سلطانیه (۱) یک نکته (۱) ریزگرد (۱) سلامت الکترونیک (۱) استعمار فکری (۱) مادر شهید (۱) شهرداری الکترونیک (۱) جرائم سازمان یافته (۱) خبرگزاری ایرنا (۱) شهلا ریاحی (۱) کتاب کوری (۱) دولت و ملت (۱) مدیریت جهانی (۱) اقتصاد پویا (۱) اشتغال زایی (۱) فضای سایبری (۱) روزنامه خراسان (۱) دانایی محوری (۱) پیشرفت و عدالت (۱) اشتغال معلولین (۱) روزنامه بهار (۱) درختان مقدس (۱) طب سنتی ایران (۱) سحر نزدیک است (۱) گردشگری روستایی (۱) هزاره جدید (۱) توسعه گردشگری (۱) سازمان فضایی ناسا (۱) خامنه ای دات آی آر (۱) تعطیل است (۱) بانک ایده (۱) جرائم اینترنتی (۱) پژوهشگر برتر (۱) برندسازی (۱) مکالمه تصویری (۱) خودرو هوشمند (۱) اینترنت پاک (۱) روابط عمومی الکترونیک (۱) فناوری برتر (۱) طرحهای زود بازده (۱) رگولاتوری (۱) معلم نمونه (۱) گردشگری مذهبی (۱) شهدای غواص (۱) تبلیغات پیامکی (۱) شرکت مدلینگ (۱) مادر نمونه (۱) مطالبه گری (۱) شهر آینده (۱) معدن سنگ (۱) تحقیقات حجامت (۱) بسته بندی زعفران (۱) رایتل (۱) وظایف مشاوره it (۱) شهردار مشهد (۱) پروفسور حسامی (۱) روستای هوشمند (۱) روستای الکترونیک زین آباد (۱) سازمان فناوری اطلاعات (۱) شبکه سایه (۱) 1150 شهر الکترونیک (۱) خبرگزاری آریا (۱) ecdc 2012 (۱) چگونه مذاکره کنیم ؟ (۱) negotiations (۱) مسابقات کشوری رباتیک خیام (۱) شهر اسلامی (۱) afroo (۱) امنیت پایدار (۱) خام فروشی (۱) پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات (۱) گارتنر (۱) gartner (۱) متروپلیس (۱) مهندسی it (۱) اینترنت در مدرسه (۱) پژمانفر (۱) آیاز عیسی زاده (۱) فرهنگ کامپیوتر cs (۱) سباستین گیوری (۱) poverty in iran (۱) محرومین زدایی (۱) محرومین ایران (۱) حیات طیبه اسلامی (۱) سردار امیری مقدم (۱) isc (۱) عدالت (۱) محرومین (۱) یادداشت (۱) مذاکره (۱) امارات (۱) ieee (۱) بسیج (۱) گردشگری (۱) فیلترینگ (۱) مدیریت دانش (۱) رفاه اجتماعی (۱) درس اخلاق (۱) یونسکو (۱) تحول (۱) پیشرفت (۱) خبرنگار (۱) روستا (۱) زعفران (۱) نقاشی (۱) جامعه (۱) علم (۱) خلاقیت (۱) افغانستان (۱) شیعیان (۱) شعر (۱) پول نفت (۱) جشنواره (۱) مخابرات (۱) هنر (۱) نفت (۱) انتخابات مجلس (۱) شهید (۱) داستان (۱) آرزو (۱) انتخابات (۱) ادبیات (۱) تصاویر (۱) تحلیل (۱) ایرانسل (۱) بصیرت (۱) کودکان (۱) ولایت فقیه (۱) تجربیات (۱) گفتگوی تمدنها (۱) سند چشم انداز (۱) نوآوری (۱) سازمان بازرسی (۱) حریم خصوصی (۱) زندگی مجازی (۱) شبکه اجتماعی (۱) توسعه روستایی (۱) سیمین دانشور (۱) قالیباف (۱) ایرنا (۱) ایسنا (۱) سلامت روان (۱) دهکده جهانی (۱) ایثار (۱) خدمت (۱) حرم امام رضا (۱) آموزش الکترونیک (۱) tourism (۱) اینترنت ملی (۱) تسلیت (۱) الف (۱) نوجوانان (۱) فناوری اطلاعات و ارتباطات (۱) آی تی (۱) دوست نادان (۱) تبلیغات انتخاباتی (۱) امام خامنه ای (۱) هک اطلاعات (۱) مشاوره رایگان (۱) دولت الکترونیکی (۱) نبوغ (۱) یمن (۱) second life (۱) حیات طیبه (۱) روز قدس (۱) شهر خدا (۱) رفع محدودیت (۱) راهنمایی و رانندگی (۱) روز خبرنگار (۱) facebook (۱) بنیاد شهید (۱) شرلوک هلمز (۱) ضد سرقت (۱) مشاوره تحصیلی (۱) جامعه مهدوی (۱) خدمت به مردم (۱) پرشین بلاگ (۱) رئیس جمهور (۱) آموزش و پرورش (۱) دانلود کتاب (۱) مدل لباس (۱) آنتی ویروس موبایل (۱) میراث فرهنگی (۱) وزارت کشور (۱) کدخدا (۱) درمان سرطان (۱) هک موبایل (۱) پژوهشگر (۱) گیاه درمانی (۱) ضد (۱) توافق هسته ای (۱) تابناک (۱) زبان پارسی (۱) مدیران موفق (۱) تکریم ارباب رجوع (۱) مستضعفین (۱) مدیر موفق (۱) انسان کامل (۱) همراه اول (۱) سرمایه گذاری (۱) آیت الله خامنه ای (۱) نرم افزار موبایل (۱) سهراب سپهری (۱) دانشگاه زنجان (۱) استعمار نوین (۱) پست مدرنیسم (۱) اقتصاد پزشکی (۱) بهره وری (۱) اینترنت در ایران (۱) منابع طبیعی (۱) gameloft (۱) امنیت ملی (۱) نظام آموزشی (۱) جامعه اسلامی (۱) بانکداری الکترونیک (۱) دانشگاه آزاد اسلامی (۱) گیلو (۱) روزنامه شرق (۱) نمایشگاه کتاب (۱)