نوید کمالی کیست ؟
روابط عمومی
راهنمای تماس:
منتشر کننده
صفحات مستقل
پیوندها
میزگرد بررسی علل گرایش به جرایم سایبری و راه‌های پیشگیری از آن نویسنده: روابط عمومی - ۱۳٩۱/۱۱/٢٤

با توجه به افزایش استفاده از ابزارهای الکترونیکی مانند رایانه و تلفن همراه، همچنین افزایش روزافزون تعداد کاربران اینترنتی، جرایم نیز متناسب با پیشرفت علم و فناوری، از حالت سنتی خود به مدرن تغیر شکل داده است.

نوید کمالی : سرهنگ عرفانی : رئیس پلیس فتا : پلیس سایبری : میزگرد : جرائم سایبری

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه خراسان، امروزه در هر خانه‌ای یک رایانه و چند موبایل وجود دارد که هر کدام از این ابزار امکان ارتباط آسان کاربران با سایر افراد را فراهم می‌کند، از طرفی این ابزار فرصتی برای کاهش زمان انجام کارها را برای افراد فراهم می‌کند و از طرف دیگر خود زمینه سرقت اطلاعات کاربران را به وسیله متخلفین را ایجاد می‌کند.

رییس پلیس فتای خراسان رضوی: 
در برخورد با جرایم سایبری از روش‌های نوینی بهره می‌گیریم
80 درصد جرایم سایبری، جرایم مالی است

رییس پلیس فتای خراسان رضوی اظهار کرد: پلیس فتا در برخورد با جرایم سایبری از روش‌ها و امکانات نوین و پیشرفته‌ای استفاده می‌کند.

نوید کمالی : سرهنگ عرفانی : رئیس پلیس فتا : پلیس سایبری : میزگرد : جرائم سایبری

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه خراسان، سرهنگ سید محسن عرفانی در میزگردی با عنوان " بررسی علل گرایش به جرایم سایبری و راه‌های پیشگیری از آن " که در محل خبرگزار ایسنا برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: مجرمان در فضای سایبری برای ارتکاب جرم، روز به روز از ترفندها و شیوه‌های جدیدی استفاده می‌کنند به همین دلیل پلیس فتا نیز برای مقابله با این مجرمان از ترفندهای جدیدی بهره می‌گیرد.

نوید کمالی : سرهنگ عرفانی : رئیس پلیس فتا : پلیس سایبری : میزگرد : جرائم سایبری

وی اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی مردم را بهترین و موثرترین راه پیشگیری از ارتکاب جرایم سایبری دانست و تصریح کرد: عدم آگاهی افراد سبب می‌شود امنیت آنان در فضای سایبری تهدید شود.

عرفانی طمع برخی از افراد را در کنار ناآگاهی آنان یکی دیگر از عواملی دانست که امنیت آنان را در فضای سایبری به خطر می‌اندازد.

وی رمزها و کلمات عبور افراد را در فضای سایبری به کلید منزل آنان تشبیه کرد و گفت: همانگونه که افراد کلید منزل خود را در اختیار افراد ناشناس قرار نمی‌دهند، نباید رمزهای امنیتی خود را نیز در اختیار افراد سودجویی که به بهانه‌های مختلف به دنبال اخاذی از افراد ناآگاه هستند، قرار دهند.

عرفانی خاطرنشان کرد: هر عملی که مغایر با قوانین جمهوری اسلامی در حوزه تولید و تبادل اطلاعات باشد، جرم محسوب شده و مانند سایر جرایم با آن برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه در کشور بالغ بر 150 قانون در خصوص جرایم سایبری وجود دارد، گفت: از آنجا که بسیاری از این جرایم جدید هستند، با گذشت زمان، این قوانین تکمیل و اصلاح خواهد شد.

گشت‌زنی در فضای سایبری وظیفه پلیس فتاست

رییس پلیس فتای استان با تاکید بر اینکه وظیفه پلیس فتا برخورد با جرایم در فضای سایبری است، تصریح کرد: همانگونه که نیروی انتظامی وظیفه گشت‌زنی در سطح شهر را به عهده دارد، گشت‌زنی در فضای سایبری و برخورد با مجرمان وظیفه پلیس فتاست.

نوید کمالی : سرهنگ عرفانی : رئیس پلیس فتا : پلیس سایبری : میزگرد : جرائم سایبری

وی 80 درصد جرایم سایبری را جرایم مالی از قبیل سرقت، کلاهبرداری و ... عنوان کرد و گفت: 20 درصد باقیمانده جرایمی چون هتک حرمت، نشر اکاذیب، موارد غیراخلاقی و ... است.

عرفانی با اشاره به اینکه پلیس فتا حدود دو سال است که فعالیت خود را آغاز کرده است، خاطرنشان کرد: از زمان آغاز به کار این پلیس شاهد بهبود و کاهش جرایم سایبری هستیم و امیدواریم این وضعیت ادامه داشته باشد.

بلوتوث روشن تهدیدی برای امنیت اطلاعات افراد است

وی با تاکید بر اینکه بلوتوث روشن تهدیدی برای امنیت اطلاعات افراد است، بیان کرد: افراد در برخی مکان‌ها از قبیل فرودگاه برای نصب بعضی نرم‌افزارها بلوتوث تلفن همراه خود را روشن می‌کنند.

عرفانی ادامه داد: در چنین مکان‌هایی ممکن است افراد سودجو با استفاده از نرم‌افزارهای جاسوسی به سرقت اطلاعات امنیتی و خصوصی فرد اقدام کنند.

با اقدامات پلیس فتا هیچ یک از جرایم سایبری از طریق کافی‌نت‌ها انجام نمی‌شود

رییس پلیس فتای استان با اشاره به ساماندهی کافی‌نت‌ها، اظهار کرد: با اقدامات و برخوردهای پلیس در این زمینه، هیچ مجرمی جرات نمی‌کند از طریق کافی‌نت‌ها دست به جرایم سایبری بزند.

تا پایان سال تعمیرگاه‌های موبایل و رایانه را رصد می‌کنیم

عرفانی با تاکید بر اینکه بعد از ساماندهی کافی‌نت‌ها به دنبال ساماندهی تعمیرگاه‌های تلفن همراه و رایانه هستیم، افزود: حتما تا پایان سال جاری تمام این تعمیرگاه‌ها را رصد کرده و متخلفان به صورت جدی برخورد خواهد شد.

نوید کمالی : سرهنگ عرفانی : رئیس پلیس فتا : پلیس سایبری : میزگرد : جرائم سایبری

وی با بیان اینکه موضوعیت و مورد استفاده تلفن همراه و رایانه مشخص است، عدم نگهداری اطلاعات شخصی، محرمانه و امنیتی را در تلفن همراه یا رایانه‌هایی که به اینترنت متصل می‌شوند، خواستار شد و توصیه کرد: افراد می‌توانند این اطلاعات را در سی‌دی، هارددیسک و سایر حافظه‌های جانبی نگهداری کنند.

ورود فناوری بدون فرهنگ‌سازی، مشکلاتی را به وجود می‌آورد

رییس پلیس فتای استان با اشاره به اینکه در هر کشوری قبل از ورود فناوری‌های جدید، برای استفاده از این فناوری‌ها فرهنگ‌سازی می‌شود، گفت: متاسفانه در کشور ما بدون اینکه برای استفاده از این فناوری‌ها فرهنگ‌سازی شود یا اقدامی در این راستا صورت گیرد، این فناوری‌ها وارد کشور شدند.

وی اضافه کرد: مسلما ورود و استفاده از این فناوری‌ها بدون فرهنگ‌سازی مشکلاتی را نیز به دنبال خواهد داشت.

عرفانی سازمان‌ها و نهادهایی همچون رسانه‌ها، آموزش و پرورش و ... را متولی امر فرهنگ‌سازی در زمینه استفاده صحیح از فناوری‌های جدید دانست.

فعالیت سایت‌های همسریابی غیرمجاز است

رییس پلیس فتای استان فعالیت تمام سایت‌های همسریابی را غیرمجاز اعلام کرد و افزود: با متخلفان در این زمینه برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه عملکرد این سایت‌ها نشان‌دهنده عدم توفیق آن‌ها در امر ازدواج است، خاطرنشان کرد: در این سایت‌ها، افراد با شخصیت واقعی خود حاضر نمی‌شوند و همین امر سبب ناکامی ازدواج‌هایی می‌شود که از این طریق صورت می‌گیرد.

مزایده اینترنتی ممنوع است

عرفانی با انجام مزایده‌های اینترنتی را غیرمجاز خواند و تصریح کرد: خرید و فروش کالاها منوط بر عرفی و قانونی بودن کالاها مجاز است.

وی ادامه داد: در خریدهای آنلاین، خریدار باید از کیفیت کالا آگاه بوده و سایت فروشنده نیز باید نماد الکترونیک را که به منزله مجوزی برای سایت مزبور است، دارا باشد.

رییس پلیس فتای استان در خصوص برخی سایت‌ها که به تبلیغ عرفان‌های نوظهور می‌پردازند، گفت: در این خصوص اقدامات شناسایی انجام شده و تعدادی از مجرمان نیز دستگیر شد‌ه‍‌‌‌اند و با متخلفان این حوزه نیز مطابق قوانین برخورد خواهد شد.

وی با بیان اینکه اینترنت مشروط بر استفاده صحیح از آن وسیله مفیدی است، خاطرنشان کرد: از افراد می‌خواهیم با آگاهی کافی از این فناوری استفاده کنند، همچنین از والدین می‌خواهیم بر رفتار فرزندان خود در فضای مجازی نظارت داشته باشند.

عضو انجمن علمی تجارت الکترونیک ایران: 
جرایم سایبری در حال هدفمند شدن است
فرهنگ‌سازی و آموزش راه‌های کاهش جرایم سایبری است

عضو انجمن علمی تجارت الکترونیک ایران اظهار کرد: امروزه جرایم سایبری در حال هدفمند شدن است.

نوید کمالی : سرهنگ عرفانی : رئیس پلیس فتا : پلیس سایبری : میزگرد : جرائم سایبری

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه خراسان، نوید کمالی در میزگرد " بررسی علل گرایش به جرایم سایبری و راه‌های پیشگیری از آن " که در دفتر ایسنا برگزار شد، گفت: کلاهبرداری در طول تاریخ انجام می‌شده است، اما امروزه با پیشرفت فناوری، شکل و شیوه این کلاهبرداری‌ها و جرایم تغییر کرده است.

وی با اشاره به روند رو به گسترش استفاده از رایانه در کشور، ساماندهی و فرهنگ‌سازی در خصوص استفاده از این فناوری را یکی از راه‌های کاهش جرایم سایبری دانست.

کمالی با بیان اینکه در خارج از کشور گروه‌هایی با نام "هکرهای استخدامی" فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: این گروه‌ها در ازای دریافت مبلغی، اقدام به هک کردن اطلاعات شخصی افراد می‌کنند.

نوید کمالی : سرهنگ عرفانی : رئیس پلیس فتا : پلیس سایبری : میزگرد : جرائم سایبری

وی وجود سایت‌های مختص فروش ویروس را یکی دیگر از جرایم حوزه سایبری برشمرد و افزود: از زمان آغاز به کار پلیس فتا، شاهد ساماندهی حوزه سایبری هستیم با این حال هنوز ضرورت کنترل شدیدتر در حوزه جرایم سایبری احساس می‌شود.

40 درصد مردم ضرورت امنیت تلفن همراه را نمی‌دانند

این پژوهشگر و محقق حوزه فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه جامعه به سمتی پیش می‌رود که تلفن‌های همراه نقش اساسی در زندگی مردم ایفا می‌کنند، بر اهمیت آگاهی افراد از ایمنی این وسیله ارتباطی تاکید کرد.

وی ادامه داد: متاسفانه حدود 40 درصد کاربران تلفن همراه از ضرورت امنیت تلفن همراه آگاهی ندارند و نمی‌دانند که این وسیله ارتباطی نیز به آنتی‌ویروس نیاز دارد.

پیامک‌ها نیز می‌توانند ناقل ویروس باشند

عضو انجمن علمی تجارت الکترونیک ایران با اشاره به افزایش روزافزون ضریب نفوذ فناوری در خانواده‌های ایرانی، تصریح کرد: طبق آمار جهانی، 42 میلیون نفر کاربر اینترنتی در کشور وجود دارند.

وی با تاکید دوباره بر اطلاع‌رسانی و آموزش به افراد، خاطرنشان کرد: افراد باید بدانند امروزه با استفاده از پیامک نیز می‌توان ویروس‌ها را منتقل کرده و اقدام به سوءاستفاده از اطلاعات شخصی افراد کرد.

لینک      نظرات ()      

مطالب اخیر
کلمات کلیدی
نوید کمالی (٩٤) navid kamali (۱٦) مدیریت فناوری اطلاعات (۱٢) شهر هوشمند (۱۱) تجارت الکترونیک (٩) دولت همراه (٩) توسعه پایدار (۸) نویدکمالی (۸) مدیریت استراتژیک (٧) فناوری اطلاعات (٧) توریسم درمانی (٧) بسیج رسانه (٧) سازمان بسیج رسانه (٦) امنیت فناوری اطلاعات (٥) مشاوره it (٥) طب سنتی (٥) شهر الکترونیک (٥) دولت الکترونیک (٤) e-commerce (٤) امنیت اطلاعات (٤) مدیریت شهری (٤) بجستان (٤) دبی (٤) دکتر علی اکبر جلالی (٤) گردشگر درمانی (٤) شهر هوشمند مشهد (٤) کنفرانس شهر هوشمند (٤) بجستان نیوز (٤) اجلاس جهانی ارتباطات (۳) بسیج رسانه استان خراسان رضوی (۳) محرومیت زدایی (۳) ضریب نفوذ اینترنت (۳) چت تصویری (۳) شهرستان بجستان (۳) زین آباد (۳) شورای عالی فضای مجازی (۳) شیراز (۳) خبرگزاری فارس (۳) جامعه مدنی (۳) کارآفرینی (۳) محیط زیست (۳) جامعه اطلاعاتی (۳) گناباد (٢) صادرات (٢) وزارت ارتباطات (٢) مشاور (٢) شهر پایدار (٢) تلفن همراه (٢) برج میلاد (٢) دکتر جلالی (٢) اقتصاد خانواده (٢) استخدام (٢) ایران (٢) رسانه (٢) اینترنت (٢) مشهد (٢) روستای زین آباد (٢) مشاوره انتخاباتی (٢) گروه افرو (٢) روستای الکترونیک (٢) السیت (٢) پلیس سایبری (٢) کنفرانس تجارت الکترونیک (٢) خدمات ارزش افزوده (٢) دفاع سایبری (٢) گردشگری پایدار (٢) محیط زیست شهری (٢) سید علی اکبر حسینی (٢) توسعه پایدار روستایی (٢) جزیره سرگردانی (٢) مصاحبه اختصاصی (٢) جرائم سایبری (٢) سواد رسانه ای (٢) جرایم سایبری (٢) مدیریت اقتصادی (٢) ضد جاسوسی (٢) کرامت انسانی (٢) زنجان (٢) فیس بوک (٢) سبک زندگی (٢) مصاحبه نوید کمالی (٢) اخبار بجستان (٢) بسیج رسانه استان زنجان (٢) ایسنا زنجان (٢) گردشگری هوشمند (٢) همدلی و هم زبانی (٢) خادمین طبیعت (٢) گروه مشاوران جوان شهرداری بجستان (٢) جشنواره ایده شهر (٢) جشنواره نعنا (٢) مسعود بصیری (٢) روابط عمومی امیدبخش (٢) رسانه و اقتصاد مقاومتی (٢) سازمان بسیج رسانه استان زنجان (٢) استانداری زنجان (٢) پدر فناوری اطلاعات (٢) اقتصاد درمانی (٢) صادرات دارو (٢) دومین کنفرانس دولت همراه (٢) "دولت همراه" (٢) اقتصاد الکترونیک (٢) خدمت الکترونیک (٢) سایت طب سنتی (٢) شهر الکترونیک بجستان (٢) طرح بهار (٢) زنان و فناوری اطلاعات (٢) دختران و فناوری اطلاعات (٢) جرائم فضای مجازی (٢) ایده شهر (٢) گلزار الکترونیک (٢) شهر هوشمند اسلامی (٢) دانلود مقاله شهر هوشمند (٢) شهر هوشمند چیست (٢) شورای شهر زنجان (۱) اعتدال و پیشرفت (۱) مشهد شهر هوشمند (۱) شهر هوشمند مشهد کنفرانس شهر (۱) همایش شهر هوشمند (۱) کارگاه شهر هوشمند (۱) پرواز 655 (۱) زندگی هوشمند (۱) بالن های گوگل (۱) بالون های گوگل (۱) اینترنت بالونی (۱) توسعه ملی (۱) شهر خلاق (۱) معبد داش کسن (۱) شهر بی هویت (۱) هویت مکانی (۱) چگونه یک مدیر موفق باشیم (۱) انفاق علم (۱) دیپلماسی دیجیتال (۱) دیپلماسی دیجیتال ایرانی (۱) دیپلماسی الکترونیک (۱) کنفرانس خدمات شهری و محیط زیست (۱) خدمات شهری و محیط زیست (۱) آب نمای دبی (۱) شهر هوشمند دبی (۱) هوشمند سازی شهر (۱) الگوی شهر هوشمند (۱) جمع سپاری (۱) جامعه هوشمند (۱) دانلود شهر هوشمند (۱) مرکز پژوهشهای راهبردی شورای اسلامی بجستان (۱) مرکز پژوهشهای شورای اسلامی (۱) islamic smart city (۱) مقاله smart city (۱) مزار الکترونیک (۱) شهرهوشمند (۱) کتاب شهر هوشمند (۱) گزارش جهانی فناوری اطلاعات 2013 (۱) گزارش فناوری اطلاعات (۱) منبع مطالعاتی (۱) سوءاستفاده از کودکان (۱) ارتباطات بدون مرز (۱) کودکان سایبری (۱) المان شهری (۱) اندیشه های الهی (۱) تئوریسن های مسلمان (۱) دولت پایدار (۱) جوانان متروپلیس (۱) miynir (۱) جایزه جهانی تهران (۱) جشنواره بین المللی برترین های پژوهش و نوآوری (۱) تروریسم فرهنگی (۱) مدلینگ چیست ؟ (۱) صولت مرتضوی (۱) جبهه پایداری در مشهد (۱) فرهنگ هوشمند (۱) محفل نیوز (۱) وحدت وجوذ (۱) مجتمع رعد (۱) جشنواره توان یابان و فضای مجازی (۱) معلولیت محدودیت نیست (۱) کار آفرینی برای معلولین (۱) بانوان و ict (۱) زنان و ict (۱) دختران و it (۱) کودکان و ict (۱) دکتر حسن روحانی (۱) ضد تصادف (۱) جامعه دانش محور (۱) رشد ارتباطات (۱) دولت تدبیر و امید (۱) اقتصاد بدون وزن (۱) فیلتر حبابی (۱) فیلترینگ حبابی (۱) جستجوی ایمن (۱) ساماندهی طب سنتی (۱) داروسازان (۱) حجام (۱) تندیس تفکر و خلاقیت اسلامی (۱) شهرستان الکترونیک بجستان (۱) bajestanir (۱) دانا مداری (۱) چگونه مدل شویم (۱) چگونه مانکن شویم (۱) پلیس فنا (۱) سرهنگ عرفانی (۱) محمد بن راشد (۱) اینترنت خانواده (۱) پایتخت فرهنگی (۱) عصمت نجف زاده (۱) معلم فداکار (۱) بازارچه الکترونیک (۱) حاکم دبی (۱) رایتل : نسل سوم (۱) مزار هوشمند (۱) e-tomb (۱) etomb (۱) آرامگاه الکترونیک (۱) پژمان فر (۱) نماینده مشهد (۱) وصال افغانستان (۱) آمار ارسال پیامک در کشور (۱) تکنولوژی های همراه (۱) کمیته فیلترینگ (۱) سانسور اینترنتی (۱) ارز آوری (۱) محقق برتر (۱) فناوری اطلاعات و علوم پزشکی (۱) بزهکاری اینترنتی (۱) فساد سایبری (۱) الگوی آموزشی (۱) فناوری اطلاعات و آموزش و پرورش (۱) انرژی پایدار (۱) السیت مشهد (۱) elecit (۱) اله سیت (۱) مشهد شهر ما (۱) گردشگری سلامت (۱) پلیس فتا استان خراسان رضوی (۱) سمینار امنیت اطلاعات و شبکه در سازمان (۱) پیاده سازی isms (۱) استاندارد isms (۱) صادرات دانش (۱) صادرات فناوری (۱) اقتصاد پزشکی شکی (۱) شورای عالی برنامه ریزی فناوری اطلاعات طب سنتی (۱) پایتخت علمی (۱) پایتخت گردشگری (۱) توانیابان و فضای مجازی (۱) فناوری اطلاعات و بهبود زندگی (۱) middel east telco (۱) روستاهای الکترونیک (۱) rural ict (۱) آمار بیکاران (۱) رشته فناوری اطلاعات (۱) پدر it (۱) توسعه فناوری اطلاعات (۱) مدلهای ایرانی (۱) مشاوره فناوری اطلاعات و ارتباطات (۱) صادرات گیاهان دارویی (۱) m-gov (۱) mgovenment (۱) navidkamali (۱) رسانه امیدبخش (۱) مجاهدتهای خاموش (۱) مرکز تحقیقات سازمان بسیج رسانه (۱) طرح ولایت رسانه (۱) صالحین رسانه (۱) روابط عمومی بسیج رسانه (۱) ذکریا نیکویی (۱) تحلیل رسانه ای (۱) سواد تحلیل رسانه ای (۱) تحلیل پیام های رسانه ای (۱) مهاجرت از پرشین بلاگ (۱) خداحافظی با پرشین بلاگ (۱) وبلاگ قدیمی نوید کمالی (۱) دستگاه اجرایی امید بخش (۱) استخدام مدل (۱) وایبر ، تلگرام ، واتس آپ (۱) فرماندار زنجان (۱) فرمانداری زنجان (۱) مهندس فرخی (۱) مجید فرخی (۱) مرکز تحقیقات و مطالعات سازمان بسیج رسانه (۱) همایش بسیج رسانه (۱) پیام مستضعفین (۱) بسیج رسانه استان گلستان (۱) دستگاه اجرایی امیدبخش (۱) جرم پرواز (۱) مرکز تحقیقات و مطالعات علوم رسانه ای (۱) ظرفیتهای درونی (۱) هنر مشاهده کردن (۱) لبخند عروسکها (۱) توافق وین (۱) دانلود انرژی هسته ای (۱) انرژی هسته ای امیر تتلو (۱) امیرحسین مقصودلو (۱) شهید رجبعلی غلامی (۱) شهدای بجستان (۱) تعداد کاربران اینترنت (۱) پایداری بر ارزش ها (۱) شهدای غواص در بجستان (۱) سردار مولوی (۱) جشنواره نعناع (۱) زکات مستحبی (۱) کنگره مدیریت شهری (۱) بخشدار مرکزی بجستان (۱) شهردار بجستان (۱) طوفان ریزگردها (۱) اخبار بحستان (۱) مرکز ارتباطات مردمی فرمانداری بجستان (۱) فرمانداری بجستان (۱) شبکه پایدار (۱) بودجه سال 93 (۱) منطاق محروم (۱) مشهد شهر بهشت (۱) شورای اسلامی بجستان (۱) شهرداری بجستان (۱) شهر اکولوژیک (۱) ایده شهر بجستان (۱) سامانه ایده شهر (۱) محیط زیست هوشمند (۱) smart city (۱) نتایج جشنواره ایده شهر (۱) شهر ایده (۱) میدان طبیعت (۱) میدان طبیعت بجستان (۱) درخت وضو (۱) سجاد یاری (۱) خادم طبیعت (۱) خبرگزاری بین‌المللی قرآن (۱) سنگ بجستان (۱) اقتصاد خام ! (۱) پیام نوید کمالی (۱) نوروز بجستان (۱) ارتفاعات بجستان (۱) محیط زیست خراسان رضوی (۱) جاذبه های طبیعی بجستان (۱) تعالی فرهنگی (۱) دشمنان بصیرت (۱) الگوی مدیریتی اسلامی (۱) پیشبینی شهر هوشمند (۱) حجت الاسلام ابوترابی‌فرد (۱) امام جمعه بجستان (۱) مشاور حوزه پژوهش و ارتباطات شورای اسلامی شهربجستا (۱) رسانه و همدلی و هم زبانی (۱) دولت و ملت ، هم دلی و هم زبانی (۱) کمر زیارت (۱) داستان گره ها (۱) بهار بشریت (۱) کانون مطالعات توسعه پایدار (۱) نخبگان جوان و شهر هوشمند (۱) گردشگری آیینی (۱) اخبار امید بخش (۱) رسانه مطالبه گر (۱) امید بخش ترین (۱) وقف اندیشه (۱) وقف نخبگی (۱) رزق نخبگی (۱) نرم افزار parental control (۱) حفاظت از فرزندان (۱) بازدید از خبرگزاری (۱) پریسا شعبانی (۱) روستای سریده زوگور (۱) بازدید نوید کمالی (۱) حکم نوید کمالی (۱) هئیت منصفه رسیدگی به تخلفات تشکلهای اسلامی (۱) فیلترینگ هوشمند (۱) مشارکت بخشی جوانان (۱) هیئت رزمندگان شهرستان بجستان (۱) همایش رسانه و مقاومت اسلامی (۱) خادمان بصیرت (۱) پیامکهای تبلیغاتی (۱) انصارالله (۱) توریسم پایدار (۱) برنامه ریزی گردشگری (۱) شهرسازی الکترونیک (۱) حفاظت محیط زیست (۱) آرمانشهر (۱) جهانی سازی (۱) روزنامه رسالت (۱) شهرهای آینده (۱) محرم و نامحرم (۱) globalization (۱) حسین پناهی (۱) روز قلم (۱) کلان شهر (۱) قیمت زعفران (۱) هفته بسیج (۱) حکمتها (۱) امیر تتلو (۱) وزارت فناوری اطلاعات (۱) فلسفه اسلامی (۱) سرمایه گذاران (۱) آرمان شهر (۱) تحقیق و توسعه (۱) جاهلیت مدرن (۱) بانک جهانی (۱) نرم افزار هک موبایل (۱) کودکان و اینترنت‏ (۱) هویت شهری (۱) شهادت طلبی (۱) پیام تبریک سال نو (۱) عدالت محوری (۱) شهر مجازی (۱) isms (۱) پدافند غیرعامل (۱) مبارزه با فساد (۱) خدمات شهری (۱) شهرآرا (۱) توانمند سازی (۱) بیداری اسلامی (۱) گنبد سلطانیه (۱) یک نکته (۱) ریزگرد (۱) سلامت الکترونیک (۱) استعمار فکری (۱) مادر شهید (۱) شهرداری الکترونیک (۱) جرائم سازمان یافته (۱) خبرگزاری ایرنا (۱) شهلا ریاحی (۱) کتاب کوری (۱) دولت و ملت (۱) مدیریت جهانی (۱) اقتصاد پویا (۱) اشتغال زایی (۱) فضای سایبری (۱) روزنامه خراسان (۱) دانایی محوری (۱) پیشرفت و عدالت (۱) اشتغال معلولین (۱) روزنامه بهار (۱) درختان مقدس (۱) طب سنتی ایران (۱) سحر نزدیک است (۱) گردشگری روستایی (۱) هزاره جدید (۱) توسعه گردشگری (۱) سازمان فضایی ناسا (۱) خامنه ای دات آی آر (۱) تعطیل است (۱) بانک ایده (۱) جرائم اینترنتی (۱) پژوهشگر برتر (۱) برندسازی (۱) مکالمه تصویری (۱) خودرو هوشمند (۱) اینترنت پاک (۱) روابط عمومی الکترونیک (۱) فناوری برتر (۱) طرحهای زود بازده (۱) رگولاتوری (۱) معلم نمونه (۱) گردشگری مذهبی (۱) شهدای غواص (۱) تبلیغات پیامکی (۱) شرکت مدلینگ (۱) مادر نمونه (۱) مطالبه گری (۱) شهر آینده (۱) معدن سنگ (۱) تحقیقات حجامت (۱) بسته بندی زعفران (۱) رایتل (۱) وظایف مشاوره it (۱) شهردار مشهد (۱) پروفسور حسامی (۱) روستای هوشمند (۱) روستای الکترونیک زین آباد (۱) سازمان فناوری اطلاعات (۱) شبکه سایه (۱) 1150 شهر الکترونیک (۱) خبرگزاری آریا (۱) ecdc 2012 (۱) چگونه مذاکره کنیم ؟ (۱) negotiations (۱) مسابقات کشوری رباتیک خیام (۱) شهر اسلامی (۱) afroo (۱) امنیت پایدار (۱) خام فروشی (۱) پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات (۱) گارتنر (۱) gartner (۱) متروپلیس (۱) مهندسی it (۱) اینترنت در مدرسه (۱) پژمانفر (۱) آیاز عیسی زاده (۱) فرهنگ کامپیوتر cs (۱) سباستین گیوری (۱) poverty in iran (۱) محرومین زدایی (۱) محرومین ایران (۱) حیات طیبه اسلامی (۱) سردار امیری مقدم (۱) isc (۱) عدالت (۱) محرومین (۱) یادداشت (۱) مذاکره (۱) امارات (۱) ieee (۱) بسیج (۱) گردشگری (۱) فیلترینگ (۱) مدیریت دانش (۱) رفاه اجتماعی (۱) درس اخلاق (۱) یونسکو (۱) تحول (۱) پیشرفت (۱) خبرنگار (۱) روستا (۱) زعفران (۱) نقاشی (۱) جامعه (۱) علم (۱) خلاقیت (۱) افغانستان (۱) شیعیان (۱) شعر (۱) پول نفت (۱) جشنواره (۱) مخابرات (۱) هنر (۱) نفت (۱) انتخابات مجلس (۱) شهید (۱) داستان (۱) آرزو (۱) انتخابات (۱) ادبیات (۱) تصاویر (۱) تحلیل (۱) ایرانسل (۱) بصیرت (۱) کودکان (۱) ولایت فقیه (۱) تجربیات (۱) گفتگوی تمدنها (۱) سند چشم انداز (۱) نوآوری (۱) سازمان بازرسی (۱) حریم خصوصی (۱) زندگی مجازی (۱) شبکه اجتماعی (۱) توسعه روستایی (۱) سیمین دانشور (۱) قالیباف (۱) ایرنا (۱) ایسنا (۱) سلامت روان (۱) دهکده جهانی (۱) ایثار (۱) خدمت (۱) حرم امام رضا (۱) آموزش الکترونیک (۱) tourism (۱) اینترنت ملی (۱) تسلیت (۱) الف (۱) نوجوانان (۱) فناوری اطلاعات و ارتباطات (۱) آی تی (۱) دوست نادان (۱) تبلیغات انتخاباتی (۱) امام خامنه ای (۱) هک اطلاعات (۱) مشاوره رایگان (۱) دولت الکترونیکی (۱) نبوغ (۱) یمن (۱) second life (۱) حیات طیبه (۱) روز قدس (۱) شهر خدا (۱) رفع محدودیت (۱) راهنمایی و رانندگی (۱) روز خبرنگار (۱) facebook (۱) بنیاد شهید (۱) شرلوک هلمز (۱) ضد سرقت (۱) مشاوره تحصیلی (۱) جامعه مهدوی (۱) خدمت به مردم (۱) پرشین بلاگ (۱) رئیس جمهور (۱) آموزش و پرورش (۱) دانلود کتاب (۱) مدل لباس (۱) آنتی ویروس موبایل (۱) میراث فرهنگی (۱) وزارت کشور (۱) کدخدا (۱) درمان سرطان (۱) هک موبایل (۱) پژوهشگر (۱) گیاه درمانی (۱) ضد (۱) توافق هسته ای (۱) تابناک (۱) زبان پارسی (۱) مدیران موفق (۱) تکریم ارباب رجوع (۱) مستضعفین (۱) مدیر موفق (۱) انسان کامل (۱) همراه اول (۱) سرمایه گذاری (۱) آیت الله خامنه ای (۱) نرم افزار موبایل (۱) سهراب سپهری (۱) دانشگاه زنجان (۱) استعمار نوین (۱) پست مدرنیسم (۱) اقتصاد پزشکی (۱) بهره وری (۱) اینترنت در ایران (۱) منابع طبیعی (۱) gameloft (۱) امنیت ملی (۱) نظام آموزشی (۱) جامعه اسلامی (۱) بانکداری الکترونیک (۱) دانشگاه آزاد اسلامی (۱) گیلو (۱) روزنامه شرق (۱) نمایشگاه کتاب (۱)