نوید کمالی : نشست خبری

آموزش کاربردی و بازشناسی تهدیدات امنیتی در حوزه فناوری اطلاعات مهمترین رویکرد سمینار امنیت اطلاعات و شبکه در سازمان می باشد . 

نوید کمالی : نشست خبری

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، نوید کمالی ، دبیر علمی سمینار امنیت اطلاعات و شبکه در سازمان ، با اعلام دعوت از تمام کارشناسان ارشد فناوری اطلاعات نهادهای دولتی و خصوصی در این سمینار افزود : دشمنان و تهدید کنندگان فضای اینترنت در کشور ما مرتب به دنبال سوء استفاده از اطلاعات افراد و سازمانها هستند و ما باید آموزش و تبیین واقعیتهای تهدیدات اینترنتی از اطلاعات خود حفاظت و حراست کنیم. 
وی همچنین ضعف سازمانها و نهادهای دولتی در حوزه آموزش امنیت سایبری به پرسنل و مدیران را یادآور شد و گفت : ضعف آموزش دفاع سایبری باعث شده است تا در شهرستانها که سطح آموزش پاینتر از مراکز استانهاست شاهد سوء استفاده از ناآگاهی مدیران فناوری ادارات باشیم که باعث خرید سامانه های نرم افزاری و اینترنتی آلوده از سوی این عزیزان با بودجه دولتی برای ادارات و سازمانهای تابعه یشان می گردد.

نوید کمالی : Navid Kamali
وی با اشاره به حضور شرکتهای مطرح فعال در حوزه امنیت فناوری اطلاعات اعلام کرد که دعوت از این شرکتها که غالبا پایه گذاران بومی سازی امنیت فناوری اطلاعات در کشور بوده اند با هدف آموزش مدیران حوزه فناوری اطلاعات به منظور بهره گیری از سامانه های بومی در دستگاهای دولتی بوده است . 

مدیر توسعه شهرها و روستاهای الکترونیک خراسان رضوی گفت: نخستین کاری که در این زمینه انجام شد، این بود که جلسات مشترکی با اشخاص , گروه ها و شرکت‌هایی که در حوزه تولید نرم افزارها , پورتالها و وب سایتهای اینترنتی برگزار کردیم و همچنین با انجام یک طرح پژوهشی به بررسی نحوه خرید , طراحی و پیاده سازی سامانه های اینترنتی ادارات و نهادهای دولتی پرداختیم که نتیجه بعضا تاسف آور بود! 

مهندس نوید کمالی دبیر علمی همایشهای گروه افرو گفت : متاسفانه به نقل از Economic Times از آوریل ۲۰۱۲ تمام بخشهای دولتی کشور هند موظف شده اند تا به دقت پیش از انجام هر پروژه یا خرید در حوزه فناوری اطلاعات از داده های مکانی استفاده نمایند ولی متاسفانه در کشور ما هنوز هم بسیاری از پورتالهای حیاتی کشور در مراکز داده ارزان قیمت برون سازمانی نگهداری می شوند . 

وی در پایان با اعلام اینکه خوشبختانه امروزه نگاهی جدید به حوزه امنیت فناوری اطلاعات کشور حاکم شده است آرزو کرد با برگزاری این سمینار بخشی از نیاز کشور به مدیران آی تی آموزش دیده در حوزه دفاع سایبری برطرف گردد .

گروه فرو

/ 1 نظر / 22 بازدید
بلاگـ لیچ

سلام بازدید وبسایت و وبلاگ خود را تضمینی افزایش دهید!!! با مراجعه به وبسایت زیر میتوانید به صورت آنلاین در وبلاگ‌های بلاگفا، میهن بلاگ، پرشین بلاگ ، لوکس بلاگ و... تبلیغات کنید و بازدید خود را افزایش چشمگیری دهید! لینک فرعی برای ورود به اسپمر بلاگـ لیچ: http://bleech.blogfa.com موفق باشید