سایت جامع طب کل نگر در خراسان رضوی راه اندازی شد

نوید کمالی : جمهوری اسلامی

مشهد- دبیر علمی کارگروه فناوری اطلاعات طب اسلامی - سنتی خراسان رضوی از افتتاح سایت جامع طب کل نگر برای نخستین بار در کشور خبر داد.

نوید کمالی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ارایه اطلاعات جامع پیرامون طب سنتی، تبادل نظر بین اساتید و پزشکان به صورت آنلاین و برگزاری دوره های مبانی طب سنتی به صورت مجازی از قابلیت های سایت جامع طب کل نگر ایران است.

وی اظهار داشت: موسسه تحقیقات حجامت ایران به عنوان بنیانگذار ترویج طب اسلامی و سنتی در کشور از طریق راه اندازی سایت طب کل نگر بدنبال آن است تا در فضای اینترنت بستری مناسب برای توسعه توریسم درمانی در کشور را مهیا سازد.

وی با اشاره به ضرورت توریسم درمانی در پایتخت معنوی ایران، افزود: با وجود امکانات مناسب پزشکی در سطح استان خراسان رضوی و وجود پتانسیل های شاخص در حوزه طب اسلامی و سنتی و همچنین وجود اطباء برجسته کشور در مشهد ، موضوع توریسم درمانی در پایتخت معنوی ایران می بایست با جدیت بیشتری دنبال شود.

عضو انجمن تجارت الکترونیک ایران بیان کرد: ما امروزه شاهد حضور سالیانه بیش از 30 میلیون زائر و گردشگر مذهبی حرم مطهر رضوی در شهر مشهد هستیم که این پتانسیل به خوبی می تواند در عرصه تعریف و تبلیغ طب اسلامی – سنتی مورد بهره گیری قرار گیرد.

کمالی افزود: افزایش مراودات پزشکی با کشورهای همسایه نظیر عراق و افغانستان یکی از محورهای توسعه پایدار اقتصادی در حوزه جذب درآمدهای ارزی از طریق طب کل نگر اسلامی است و این کشورها در فاز اول برای توسعه توریسم درمانی انتخاب های مناسبی هستند.

مدیر پروژه توسعه شهرها و روستاهای الکترونیک استان خراسان رضوی در ادامه گفت: امید است با تکیه بر حمایت ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری در راستای گشودن بابی جدید در حوزه طب اسلامی طی 10 سال آینده، مشهد را تبدیل به قطب توریسم درمانی خاورمیانه نماییم.

/ 0 نظر / 7 بازدید