نوید کمالی : رعایت حرمت و کرامت انسان‌ها، بنیادی‌ترین ارزش نظام اسلامی است

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، نوید کمالی، سرپرست مرکز پژوهش‌های راهبردی شورای اسلامی بجستان‌ روز گذشته، نهم اردیبهشت‌‌‌‌‌ در مراسم بزرگداشت روز شوراهای اسلامی که در سالن همایش‌های یاقوت شهرستان بجستان برگزار شد، با اشاره به اهمیت تکریم شهروندان گفت: تکریم و گرامیداشت تمامی مخلوقات خداوند و در رأس آنها انسان در تمامی ادیان و فرهنگ‌ها جایگاه والایی دارد و تمام پیامبران الهی و خردمندان جهان بر آن تأکید کرده‌اند لذا رعایت حرمت و کرامت انسان‌ها، بنیادی‌ترین ارزش نظام اسلامی ما است.

وی با بیان اینکه با دقت در اندیشه‌های الهی و اسلامی در‌می‌یابیم بین رضایت خلق و رضایت پروردگار الهی و بین تکریم مردم و تکریم الله، ارتباط مستقیمی وجود دارد، افزود: همان‌گونه که در آموزه‌های الهی اهل بیت(ع) به ما تعلیم داده شده است بزرگترین عبادت، خدمت به جامعه و مردم است پس هر شخصی که مسئولیتی را در این نظام مقدس برای خدمت به مردم بر عهده می‌گیرد، در صورت انجام صحیح آن به‌عنوان یک مأموریت الهی مورد لطف پروردگار قرار می‌گیرد.

ماموریت الهی ، نوید کمالی ، مشاور شورای اسلامی شهر بجستان ، فناوری اطلاعات ، Navid Kamali

مشاور شورای اسلامی شهر بجستان ادامه داد: اگر برای یک کارشناس، مدیر و کارمند تکریم ارباب‌ رجوع و مردم‌مداری نه به‌خاطر دستورالعمل و بخشنامه، بلکه به‌عنوان یک وظیفه شرعی و انسانی ملاک عمل باشد و به این عمل به‌عنوان یک وظیفه اضافی و سر بار ننگرد، سیستم خدمت‌رسانی ما در تمامی بخش‌های خدماتی دولت متحول می‌شود.

وی تأ‌کید کرد: خوشبختانه نظام اسلامی ایران در سال‌های اخیر با توسعه دولت الکترونیکی درصدد افزایش کیفیت و کمیت خدمات دولت به مردم بر‌آمده که یکی از مهمترین کارکردها و نتایج آن افزایش رضایت‌مندی عمومی و تسهیل دسترسی شهروندان به خدمات مورد تقاضا است.

کمالی با اشاره به شکل‌گیری دولت الکترونیکی در بجستان افزود: از جمله مواردی که دولت الکترونیکی می‌تواند نقش بسزایی در رضایتمندی ارباب رجوع ایفا کند، اطلاع‌رسانی دقیق عملکرد مدیران و تقویت روح مطالبه‌گری از مسئولان توسط شهروندان است که خوشبختانه بخشداری مرکزی و شورای اسلامی شهر بجستان توانسته در این حوزه کارنامه‌ای درخشان از خود ارائه دهد.

یادآور می‌شود، در پایان این همایش از مشاور حوزه پژوهش و ارتباطات شورای اسلامی شهر بجستان با حضور نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.

/ 0 نظر / 27 بازدید