نوید کمالی : خبرگزاری فارس

شهریورماه سال جاری نیشابور میزبان نخستین جشنواره روباتیک کشوری خیام می‌شود

خبرگزاری فارس: مسئول هماهنگی جشنواره روباتیک روباتیک کشوری خیام گفت: نخستین جشنواره روباتیک کشوری شهریورماه در نیشابور برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: نیشابور میزبان نخستین جشنواره روباتیک کشوری خیام می‌شود

 

نوید کمالی امروز در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار کرد: 250 تیم روباتیک 10 تا 14 شهریورماه برای نخستین‌بار در استان خراسان رضوی در شهر شعر و ادب استان به رقابت می‌پردازند.

وی با اشاره به تفاوت این جشنواره با دیگر جشنواره‌های رباتیک خاطرنشان کرد: روباتیک را به دو بخش پرکاربرد صنعت دفاعی و مدیریت بحران تقسیم کرده‌ایم و حوزه استعدادیابی فعلی نیز داریم و در صدد ایجاد شغل پایدار برای نفرات برگزیده این جشنواره هستیم.

کمالی افزود: صنعت و به ‌ویژه صنعت خودروسازی ما به حوزه روباتیک و استعدادهای این رشته نیازمند است.

مسئول هماهنگی جشنواره روباتیک خیام تاکید کرد: هدف اصلی جشنواره خیام ارتباط کاربردی بین صنعت و استعدادهای دانشگاهی است، نیاز جامعه و صنعت به استعدادهای این رشته به طور چشمگیر دیده می‌شود که ما درصدد ایجاد پل ارتباطی کاربردی و صحیح این دو حوزه هستیم.

وی تصریح کرد: با وجود تحریم‌هایی که علیه ایران انجام شده است و اکثر تیم‌های شرکت‌کننده در این جشنواره خود به تامین و تولید قطعات مورد نیازشان پرداخته‌اند و گامی به سوی تحقق شعار امسال تولید ملی کالای ایرانی سرمایه ایرانی برداشته‌ایم.

کمالی یادآور شد: دانشگاه‌هایی از سراسر کشور از جمله صنعتی شریف، آذربایجان شرقی، دانشگاه‌های آزاد و تیم‌های مستقل دانشجویی در این جشنواره ثبت‌نام کرده‌اند.

 

نوید کمالی : خبرگزاری فارس

/ 0 نظر / 14 بازدید