خبرگزاری فارس : روستاهای الکترونیک ایران منحصر بفرد هستند

عضو انجمن تجارت الکترونیک ایران:

الگوی توسعه روستایی خراسان‌رضوی مورد تقاضای کشورهای اسلامی است

نوید کمالی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: با گذشت نزدیک به یک دهه از ایجاد اولین روستاهای الکترونیک در ایران به همت دکتر علی‌اکبر جلالی در دهه 80 خورشیدی، امروزه شاهد فعالیت بیش از 10 هزار روستای مجهز به تجهیزات اطلاعاتی و ارتباطی در کشور هستیم که در نوع خود در سطح منطقه خاورمیانه و آسیا منحصر به فرد است.

روستای الکترونیک ، خدمات روستایی ، دولت خدمت گذار ، دکتر جلالی ، دکتر علی اکبر جلالی

وی افزود: با توجه به برگزاری اجلاس جهانی ارتباطات خاورمیانه در کشور امارات متحده عربی که با حضور مدیران ارشد شرکت‌ها و سازمان‌های فعال در حوزه تولید و ارائه خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات، یکی از محورها و نشست‌های اصلی این اجلاس بررسی راهکارهای توسعه مناطق محروم روستایی با بهره‌گیری از فناوری‌های ارتباطی بود.

تنها سخنران ایرانی اجلاس جهانی ارتباطات خاورمیانه در کشور امارات متحده عربی توضیح داد: به‌عنوان تنها عضو ایرانی این اجلاس ،این نشست تخصصی با حضور نماینده بانک جهانی، ریاست سازمان تنظیم مقررات کشور لبنان و نماینده دولت افغانستان در حضور نمایندگان سایر ملل و کشورهای شرکت‌کننده برگزار گشت.

وی خاطر نشان کرد: با ارائه تاریخچه‌ای از فعالیت جمهوری اسلامی در حوزه بهره‌گیری از فناوری اطلاعات و ارتباطات در محرومیت‌زدایی از مناطق محروم با تبیین موفقیت‌ها و دستاوردهای این پروژه‌ها در افزایش سطح کیفیت زندگی و اقتصاد شهروندان مناطق محروم ، آمادگی دولت و ملت ایران در ارائه تکنولوژی‌ها و مشاوره‌های لازم در پیاده‌سازی الگوهایی مشابه در سایر کشورهای دوست و برادر در راستای محرومیت‌زدایی از مستضعفین این کشورها را اعلام نمودم که با استقبال نمایندگان کشورهای حاضر در نشست روبرو شد.

عضو انجمن علمی تجارت الکترونیک گفت: در این نشست با تاکید بر تلاش جمهوری اسلامی ایران بر توسعه کشورهای اسلامی در حوزه‌های علمی و اقتصادی توانمندیهای منحصر به فرد ایران در محرومیت‌زدایی روستاها و بهبود اقتصاد روستایی با بهره‌گیری از فناوری اطلاعات و ارتباطات معرفی گشتند.

وی بیان داشت: روستاهای اسوه خراسان‌رضوی که به همت استانداری خراسان‌رضوی ایجاد گشته‌اند، به‌عنوان موفق‌ترین الگوهای توسعه روستایی خاورمیانه مورد توجه و تحسین کارشناسان حاضر در نشست قرار گرفت.

کمالی خاطر نشان کرد: در پایان این نشست نمایندگان کشورهای آمریکا، فرانسه، مصر، هند، عمان و افغانستان خواهان بازدید از روستاهای اسوه خراسان‌رضوی و همچنین روستاهای الکترونیک ایران از جمله زین‌آباد، شاه‌کوه و قرن‌آباد شدند.

/ 0 نظر / 19 بازدید