جایگاه ما در فضای سایبری ...

نوید کمالی : ضریب نفوذ اینترنت

نوید کمالی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون ضریب نفوذ اینترنت در ایران افزون بر 43 درصد است و 33 میلیون کاربر اینترنت در کشور وجود دارد.

وی اظهار داشت: ضریب نفود اینترنت در ایران قابل رقابت با کشورهای منطقه خاورمیانه و برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است.

وی گفت: هم اکنون کشورهای کره جنوبی و ژاپن بالاترین رتبه در زمینه سرعت و تعداد کاربران اینترنت را در جهان به خود اختصاص داده اند.

او افزود: دراین میان سرعت اینترنت در ایران در مقایسه با سایر کشورها، خیلی پایین است که باید با هم اندیشی مسوولان دراین راستا چاره اندیشی شود.

وی محدودیت سرعت اینترنت درکشور را یکی از مشکلات مهم کاربران عنوان کرد و گفت: سرعت اینترنت خانگی در ایران حداکثر 128 کیلو بایت در ثانیه پیش بینی شده است در حالیکه در کشور افغانستان این سرعت خیلی بالاتر و چند برابر سرعت اینترنت در ایران است.

عضو انجمن تجارت الکترونیک ایران اظهارداشت: با توجه به تلاش های صورت گرفته در دولت نهم و دهم، بخش گسترده ای از جمعیت ایران به اینترنت و فناوریهای مربوط به این شبکه دسترسی دارند.

کمالی افزود: در این راستا دولت برای سهولت ایجاد دسترسی به اینترنت و خدمات مبتنی بر این شبکه بیش از 10 هزار دفتر ICT در روستاها ایجاد کرده است.

نوید کمالی : ضریب نفوذ اینرتنت در ایران : آمار کاربران اینرتنت در ایران

وی با بیان اینکه اکنون افزون بر 85 درصد از خانواده های ایرانی از تلفن همراه برخوردار هستند، افزود: هم اکنون بیش از 73 میلیون کاربر تلفن همراه در کشور وجود دارد.

/ 0 نظر / 20 بازدید