دولت دبی "ظرف یک سال" اسناد را با پهپاد به شهروندان تحویل می‌دهد

در حالی که تلاش دیگر کشورها برای استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین به‌منظور جابه‌جایی بسته‌های پستی موفق نبوده، دولت دبی می‌گوید "در عرض یک سال آینده" نامه‌های رسمی و مدارک را با پهپاد به شهروندان تحویل می‌دهد.

دبی در صدد استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای تحویل گواهینامه‌های رانندگی و دیگر اسناد رسمی به شهروندان است. امارات متحده عربی اعلام کرده است، طرح‌هایی در دست دارد تا از پهپادهای کوچک برای بهبود و ارتقای خدمات دولتی خود استفاده کند.

مقام‌های امارات می‌گویند، انتظار می‌رود که این پهپادها که دارای چهار ملخ هستند (کوادکوپتر) در عرض یک سال کار خود را آغاز کرده و مورد بهره‌برداری قرار بگیرند.

ظاهرا در این پهپادها از سامانه‌های تشخیص اثر انگشت و عنبیه چشم به منظور حفاظت از محموله‌ها استفاده خواهد شد.

"نخستین پروژه در نوع خود در جهان"

بنا بر گزارش منتشره در "اسکای نیوز"، محمد القرقاوی، وزیر امور کابینه امارات روز دوشنبه (۱۰ فوریه/ ۲۱ بهمن) در این باره گفت: «امارات متحده عربی تلاش خواهد کرد تا خدمات دولتی خود را از طریق پهپادها ارائه کند.»

او ادامه داد: «این نخستین پروژه در نوع خود در سطح جهان است.»

محمد القرقاوی که این سخنان را در دبی و در حضور شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، امیر دبی بیان می‌کرد نمونه‌ای اولیه از این وسیله را نیز به معرض دید عموم گذاشت.

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، امیر دبی (چپ) در نمایشگاه فناوری‌های آینده در دبی

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، امیر دبی (چپ) در نمایشگاه فناوری‌های آینده در دبی

در یک پروژه عظیم، دبی آلمان را کپی می‌کند

در چارچوب یک پروژه عظیم دبی قصد دارد تا مدلی از آلمان به همراه چند کشور اروپایی دیگر را در یک مجمع‌الجزایر بازسازی کند. این پروژه "قلب اروپا" نام دارد و یک سرمایه‌دار اتریشی ساخت آلمان را بر عهده گرفته است.

تردید در موفقیت «پستچی‌های پرنده» شرکت آمازون
نمایشگاه جهانی "اکسپو" ۲۰۲۰ را دبی برگزار می‌کند

پهپاد مورد نظر با باتری کار می‌کند، حدود ۴۵ سانتی‌متر پهنا دارد و یک روکش از آسیب‌دیدگی ملخ‌های آن جلوگیری می‌کند. بر روی این پهپادها هم پرچم امارات متحده عربی چاپ شده است.

عبدالرحمان السرکل، طراح این پروژه، استفاده از فناوری تشخیص اثر انگشت و عنبیه چشم در این نوآوری را تأیید کرده است.

محمد القرقاوی، وزیر امور کابینه امارات می‌گوید، این هواپیماها برای مدت ۶ ماه به منظور تشخیص پایداری و اثربخشی آن‌ها به صورت آزمایشی مورد استفاده قرار خواهند گرفت و سپس در معرض استفاده سراسری در امارات گذاشته خواهند شد.

به گفته او، محموله‌های پستی هوایی شامل کارت‌های هویت، گواهینامه‌های رانندگی و سایر مجوزها خواهند شد.

/ 0 نظر / 29 بازدید