نخستین جشنواره نعنا و نصب المان یادبود نوجوان نخبه زین آبادی

به گزارش خبرگزاری مهر، حبیب‌الله فاطمی‌نژاد دهیار روستای زین آباد در مراسم افتتاحیه جشنواره که با حضورفرماندار، امام جمعه و ریاست موسسه تحقیقات حجامت ایران در استان خراسان رضوی برگزار شد گفت: توسعه مبتنی بر مشارکت مردمی می‌تواند راه‌گشای حل مشکلات و کاستی‌های جامعه شود از این رو برگزاری این جشنواره با محوریت محصول نعنا فرصتی برای توسعه اقتصادی منطقه است.

در ادامه این برنامه فرماندار بجستان گفت: شکل دهی یک جشنواره مردمی مبتنی بر مشارکت مردمی با هدف توسعه فرهنگی و اقتصادی روستا یک افتخار برای شهرستان بجستان است.

حسین جمشیدی افزود: اگر با نگاهی واقع بینانه به مسائل اقتصادی کشور نگاه کنم در می یابیم که ریشه حل مشکلات در بازپروی توانمندی‌های ملی و بومی است زیرا کشور ما به عنوان یک تمدن پیشرو اثبات کرده است که در اوج تحریم‌ها می تواند به رشد و بالندگی خود ادامه دهد.

لزوم تجهیز کشاورزان به دانش روز فرآوری نعنا

فرماندار بجستان با اشاره به اهمیت حمایت از کشاورزان منطقه و بطور خاص نعنا کاران زین آبادی گفت: امروز معرفی محصول نعنا به عنوان یک محصول استراتژیک از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا امروزه نعنا تنها به عنوان یکی چاشنی غذایی مطرح نیست بلکه فراورده‌های متعدد دارویی از این محصول قابل بهره‌برداری است لذا باید با تجهیز کشاورزان به دانش روز آنها را به سوی افزایش ارزش افزوده محصول نعنا سوق داد.

/ 1 نظر / 55 بازدید
حمید

درود بر مهندس سخت کوش [گل] خدا خیرت بده