روستای زین آباد : اولین روستای الکترونیکی خراسان رضوی

نوید کمالی : روزنامه قدس

بجستان- خبرنگار قدس: اولین پورتال هوشمند روستای الکترونیکی با پیام دکتر علی اکبر جلالی، پدر علم و فناوری اطلاعات و پدر شهرهای الکترونیک در ایران در روستای زین آباد از توابع بجستان راه اندازی شد.

مهندس نوید کمالی، مسؤول توسعه شهرهای الکترونیک در استان خراسان رضوی که در مراسم بهره برداری از این مرکز در روستای زین آباد سخن می گفت، با بیان اینکه دولت در تلاش است تمامی خدمات شهری را به صورت الکترونیکی به روستاها منتقل کرده تا روستاییان از آرامش خاطر بیشتری برخوردار بوده و بدون دغدغه به انجام امور کشاورزی و فعالیتهای اقتصادی خود بپردازند، اظهار داشت: این مهم در راستای برنامه پنجم توسعه کشوری، چشم انداز 20 ساله، سند راهبردی توسعه فناوری اطلاعات و تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه جدی به روستا و محرومیت زدایی از آنها، الزامی است که باید تمامی شهرها از خدمات دولت الکترونیک بهره مند و در حال حاضر در حال اجرا می باشد.

/ 2 نظر / 12 بازدید
اريايي

سلام نويد جان اطلاعات اوليه چگونه مطرح كردن طرح الكترونيكي روبرام بفرست .فدات ارياييHALAJENISHABORI@YAHOO.COM

محمد

با سلام و خسته نباشید بنده نیز همچون جنابعالی در خصوص معرفی زادگاهم (روستای کته شمشیر علیا) در فضای مجازی در حال فعالیت می باشم. وبلاگ شما را دیدم و از آن لذت بردم . جالب بود به من هم سر بزن منتظر نظرات ارزنده شما هستم www.kateshamshiroliya.blogfa.com با تشکر پیروز و سربلندباشید با تبادل لینک موافقم