دانش آموزان خراسانی و ضریب نفوذ 15% دسترسی به اینترنت

نوید کمالی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: استان خراسان رضوی حدود 760 هزار کاربر اینترنتی دائمی دارد که 15 درصد آنها دانش آموزان سنین بین شش تا 18 سال را شامل می شوند.

نوید کمالی: آموزش و پرورش : دانش آموز : مدیران آموزشی : کارشناسان آموزش و پرورش : الگوهای تدریس : فناوری اطلاعات : نوید کمالی : یادگیری الکترونکی : یادگیری همراه

وی شاخص ضریب نفوذ اینترنت در بین دانش آموزان ساکن در تهران را دو برابر دانش آموزان خراسان رضوی عنوان کرد و افزود: ضریب نفود اینترنت در بین دانش آموزان تهرانی بیش از 29 درصد گزارش شده است.

به گفته وی ،بازیهای اینترنتی عمده کاربران اینترنت در بین دانش آموزان را تشکیل می دهند.

عضو انجمن علمی تجارت الکترونیک ایران در ادامه گفت: آموزش بهره گیری صحیح از فناوری اطلاعات و اینترنت به کودکان و نوجوانان باید در اولویت قرار گیرد و این در حالی است که امروزه اکثر والدین و حتی برخی آموزگاران و معلمان در حوزه آشنایی با فناوری اطلاعات بسیار عقب تر از دانش آموزان هستند.

کمالی خاطر نشان کرد: تعداد بالای دانش آموزان در استان خراسان رضوی این ضرورت را ایجاب می کند که مدیران و کارشناسان آموزشی توجه ویژه ای به حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات داشته باشند.

به گفته وی، توجه به جنبه های آموزشی و فرهنگی فناوری اطلاعات در حوزه کودکان و نوجوانان می تواند علاوه بر رشد توانایی های فکری و اجتماعی این قشر جامعه، از معضلات و مشکلات فرهنگی و اجتماعی نیز جلوگیری کند.

/ 0 نظر / 10 بازدید