نوید کمالی در دیدار با فرماندار زنجان بر اهمیت تعامل با رسانه ها تاکید نمود

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، نوید کمالی عصر امروز در دیدار با فرماندار زنجان که به منظور هم افزایی و تعاملات بیشتر انجام شد، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های بسیج رسانه و تاریخچه تشکیل این سازمان اظهار کرد: رسانه‌ها زمینه ساز ارتقاء سلامت نظام مدیریتی کشور هستند .

فرمانداری زنجان ، فرماندار زنجان ، سازمان بسیج رسانه استان زنجان ، بسیج رسانه زنجان ، معاونت اجرایی سازمان بسیج رسانه ، نوید کمالی ، بسیج رسانه ، روابط عمومی ، هفته ارتباطات ، بسیج ، زنجان ، خبرگزاری فارس

وی با بیان اینکه نقش مطالبه‌گری یکی از رسالت‌های ارزشمند اصحاب رسانه است، اضافه کرد: رسانه‌ها عامل شکل‌گیری نظام مدیریت پاسخگو هستند.

معاون اجرایی سازمان بسیج رسانه استان زنجان همچنین با اشاره به تنوع حوزه خدمت‌رسانی دستگاه‌های مدیریتی ارشد استان از جمله استانداری‌ها و فرمانداری‌ها گفت: روابط عمومی‌های این سازمان‌ها نقشی خطیری در معرفی خدمات گسترده دستگاه‌های اجرایی به مردم ‌و افکار‌ عمومی دارند و ضعف در این حوزه موجب دیده نشدن خدمات دولت و زمینه‌ساز شکل‌گیری نارضایتی‌های اجتماعی می‌شود.

وی ضمن اشاره به در پیش بودن هفته ارتباطات و روابط عمومی با تقدیر از فعالان این حوزه  تصریح کرد: ایجاد فضای رقابتی سالم برای سنجش عملکرد کیفی و کمی آنها در این ایام می تواند زمینه ارتقاء خدمات فعالان حوزه را فراهم سازد.

وی خاطر نشان کرد: مردم نیز در صورت آگاهی از خدمات دستگاه‌های اجرایی مطمئنا قدردان تلاش‌های بی‌وقفه آنها خواهند بود.

کمالی همچنین با تاکید بر به اهمیت فعال‌سازی حوزه روابط عمومی ادارات شهرستان‌ها افزود: تمرکز بخشی روابط عمومی‌‌ها در ادارات کل نباید مانع دیده شدن و شنیده شدن دستگاه‌های فعال در سطوح شهرستانها و بخش‌ها شود زیرا دیده شدن مسئولان در هر سطحی منجر به پاسخگو شدن آنها نسبت به عملکردشان می‌شود .

وی در ادامه روابط عمومی‌ها را پل ارتباطی بین مردم و مسئولان معرفی کرد و گفت: روابط عمومی‌ها در کنار معرفی خدمات مسئولین می توانند مطالبات مردم را دریافت و به مسئولان منتقل کنند و حتی پیگیر تحقق آنها باشند و این نقش مطالبه‌گری یکی از رسالت‌های ارزشمند حوزه رسانه و روابط عمومی است .

کمالی همچنین به نقش مدیران در عرصه اطلاع‌رسانی نیز اشاره کرد و افزود: مدیری که مطالبات مردم را به طور مرتب از رسانه‌ها و دستگاه‌های روابط عمومی دنبال و پیگیری می‎کند بدون شک خواهد توانست، براساس آنها عملکرد سازمانی را سامان بخشید و رضایت مردم را نسبت به حوزه عملکرد خود جلب کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با استناد به سخنان مقام معظم رهبری در بحث شعار سال و گفتمان مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری گفت‌: سازمان بسیج رسانه به عنوان بخشی از رسالت خود آماده همراهی دستگاه‌های اجرایی خدمتگزار و کمک به تحقق همدلی و هم زبانی بین مردم و دولت در فضای رسانه‌ای است .

کمالی در پایان با اشاره به نقش رسانه‌ها در تحقق جریان آزاد اطلاعات گفت: سازمان بسیج رسانه در تلاش است تا با گسترش تفکرات بسیجی و انقلابی در عرصه رسانه‌ای کشور، تفکر خدمت و خدمت‌‌رسانی به مردم را در بین مدیران اجرایی کشور بیش از پیش تقویت کرده و در این زمینه با همکاری استانداری زنجان به زودی نخستین جشنواره انتخاب امیدبخش‌ترین دستگاه‌های اجرایی استان زنجان را برگزار خواهد کرد.

در ادامه نیز فرماندار زنجان ضمن تقدیر از فعالیت‌های سازمان بسیج رسانه ضمن اشاره به فعالیت‌های روابط عمومی فرمانداری زنجان اظهار کرد: روابط عمومی‌ها نقش مهم‌، تاثیرگذار و رسالت سنگینی در ابعاد گوناگون جامعه دارند به گونه‌ای که  پاسخگویی به بخش عمده‌ای از مطالبات مردم از سوی روابط عمومی‌ها باید انجام شود.

مجید فرخی با اشاره به برخی از موانع و مشکلات موجود در فعالیت روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی در رده شهرستانی بیان کرد: به علت وجود وب سایت‌ها و پورتال‌های اینترنتی واحد و استانی در دستگاه‌های اجرایی، روابط عمومی‌های شهرستان و مدیران آنها قادر به انعکاس فعالیت‌های خود به صورت مستقل نیستند.

وی با بیان اینکه به جز تعداد معدودی از دستگاه‌ها سایر ارگان‌ها از کانال روابط عمومی اداره کل نسبت به انعکاس فعالیت‌های خود اقدام می کنند، افزود: حتی برخی از دستگاه‌هایی که به صورت شهرستانی نیز سایت دارند، فعالیت چندانی در زمینه اطلاع‌رسانی ندارند که این امر مطلوب نیست.

فرماندار زنجان در ادامه با تاکید بر شفافیت اطلاع‌رسانی در موضوعات مختلف تصریح کرد: آیین نامه اجرایی این امر تدوین شده اما هنوز به شهرستان‌ها ابلاغ نشده است.

وی با مثبت ارزیابی کردن این طرح افزود: وقتی امور به صورت شفاف و مستند ارائه شود، امکان بروز تخلف در آن کم می‌شود، چرا که در صورت مستند بودن، شخص موظف به عمل کردن به آن است.

فرخی ادامه داد: منظور از شفافیت اطلاع‌رسانی این است که همه موضوعات به غیر از مباحثی که محرمانه است، منتشر شود تا مردم و مخاطبان نیز در جریان امور قرار گیرند.

وی همچنین با مثبت ارزیابی کردن برگزاری نخستین جشنواره انتخاب امیدبخش‌ترین دستگاه‌های اجرایی استان زنجان پیشنهاد شرکت دادن برخی از دستگاه‌های اجرایی شهرستانی را در این جشنواره داد و گفت: ارزیابی عملکرد بخشی از دستگاه‌ها در این جشنواره منجر به فعالیت سایر دستگاه‌ها و در نتیجه پویا و فعالتر شدن آنها خواهد شد.

/ 1 نظر / 33 بازدید
مزاياي ايميل مارکتينگ براي وبلاگ شما

مزاياي ايميل مارکتينگ براي سايت يا وبلاگ شما:افزايش بازديد واقعي،کاهش رتبه در گوگل و الکسا،افزايش فروش،بازدهي بالا و سريع،صرفه جويي در هزينه و زمان http://www.alphasender.ir