اسیدپاشی به قلب مستضعفین به سبک "بچه پولدارها"

"خیبرآنلاین" - نوید کمالی * / طی ماه‎های اخیر و پس از روی کارآمدن دولت تدبیر و امید ایجاد صفحات "بچه پولدارهای تهران" در شبکه های اجتماعی، موجی گسترده از اخبار و دیدگاه‌های رسانه ای در کنار واکنش های مردمی به وجود آورده است اما متاسفانه با گذشت مدتی از مسدودسازی این صفحات، صفحه "بچه پولدارهای تبریز" در شبکه های اجتماعی اعلام موجودیت نمود.

به طور خلاصه می توان هدف صفحات "بچه پولدارها" را نمایش و بزرگنمایی شکاف طبقاتی و اقتصادی در جامعه ایران دانست زیرا گرداندگان این صفحات با ارائه پوشش گسترده تصاویر زندگی تجمل گرایانه قشر محدودی از جامعه و قراردادن آن در مقابل اقشار مردم تلاش می نمایند تا اعتماد مردم نسبت به نظام اسلامی را کمرنگ کنند.

دشمنان خشمگین از حماسه 9 دی با بهره گیری از فضای مجازی و رسانه های مبتنی بر آن و با علم به حضور گسترده مردم و اقشار جوانان در فضای مجازی که بنابر آمار بین المللی می توان بیش از 50% جمعیت ایران را مرتبط با آن دانست، اقدام به شروع تحرکاتی برای اعتمادزدایی از مردم نسبت به آرمان‌های اصیل نظام اسلامی ایران نمودند که نمونه آن را در مانور رسانه ای شکل گرفته بر روی موضوعاتی از جمله پرونده های فساد اقتصادی و حتی اسیدپاشی اصفهان می توان مشاهده کرد.

برای نخستین بار موجب اقدامات رسانه برای نمایش شکاف طبقاتی از سوی عوامل وابسته به غرب در داخل کشور و با بهره گیری از صفحاتی انگلیسی از جمله  … ,The Tehran Times پروژه "بچه پولدارها" را کلید زدند و در ابتدای مسیر، عکاسان خبری رسانه های غربی فعال در کشور با به تصویرکشیدن سبک زندگی غربزده قشر محدود و جداافتاده از ملت در قالب فضای مجازی زمینه را برای جذب و فعالیت عناصر ساده اندیش و سرسپرده داخلی مهیا نمودند که نتیجه عدم برخورد با آنها از سوی نهادهای مسئول زمینه را برای شروع پروژه ضدفرهنگی بچه پولدارها مهیا نمود.

اسیدپاشی به قلب مستضعفین به سبک


البته نباید این نکته را ناگفته گذاشت که در طی این مدت به شدت تلاش شده است تا حرکت "بچه پولدارها" یک حرکت مردمی و بدون پشتوانه سیاسی و برون مرزی معرفی شود تا تاثیر محتوای این رسانه ها بر افکار مخاطبین بیشتر گردد.

نکته قابل توجه این است که همزمان با ارائه گفتمان سبک زندگی اسلامی ایرانی از سوی حضرت امام خامنه ای(حفظه الله) فعالیت این گروه‌ها شدت گرفت که می توان این حرکت را نمایش تقابل عملی با گفتمان‌های اصیل انقلاب برشمرد.

مساله قابل توجه اینکه همانند جریان اسیدپاشی در اصفهان، ایجاد این صفحات در رسانه های داخلی و خارجی بازتاب قابل توجهی داشت و رسانه ها این پدیده را حاصل عمیقترشدن شکاف طبقاتی در سال‌های اخیر دانستند که در یک نگاه هوشمندانه می توان بزرگنمایی این صفحات را در رسانه ها بخشی از یک پروژه گسترده ضدامنیتی – ضدفرهنگی دانست.
 
مطمئنا اغتشاشات آمریکا موسوم به جنبش 99 درصد این ایده ناقص را در مخیله دشمنان انقلاب ناامید از فتنه 88 ایجاد نمود که بزرگنمایی ضعف فرهنگی و اسلامی اقشار ثروتمند، خصوصا قشر موسوم به "بچه پولدارها" می تواند زمینه شکل گیری ناامیدی مردم نسبت به نظام را مهیا نموده و در نتیجه اغتشاشات مشابه نیویورک و واشنگتن در تهران، تبریز و سایر شهرهای ایران شکل گیرد.

اسیدپاشی به قلب مستضعفین به سبک


ایجاد این صفحات و نشر خبرهایی از جمله "24 ساعت از زندگی یک بچه پولدار واقعی" و "پول توجیبی 30 - 40 میلیونی ماهیانه" در رسانه های داخلی همسو با فتنه یا بی بصیرت را می توان هدفمند و با نیت ایجاد سوال "از کجا آورده اند" در ذهن کاربران و مخاطبین داخلی ارزیابی کرد که هوشمندانه این پرسش از سوی این رسانه ها به یک پاسخ معین هدایت می شود و آن پاسخ چیزی چیزی جز دسترسی این اقشار به ثروت و منابع ملی نیست!

مطمئنا با مشاهده این خبرها و صفحات مربوط به آن، مخاطب ناآشنا با جریان فتنه و فضای مسموم رسانه های حامی فتنه (یا بی بصیرت) به برداشتی غلط نسبت به نظام دست خواهد یافت که تمام هزینه های این پروژه از سوی معاندین انقلاب برای تحقق این هدف است.

باید پذیرفت مساله "امر به معروف و نهی از منکر" یکی از مهمترین پایه های اعتقادی نظام اسلامی ایران است، لذا باید قبول نمود که برخورد قاطع با عوامل گرداننده و بازیگر صفحات "بچه پولدارها" و مقابله با مانورهای خیابانی آنها موسوم به "دور دور" کمتر از مقابله با بدحجابی نیست زیرا اگر تلاش بدحجاب‌ها ترویج مدل غربی زن در کشور اسلامی ماست، تلاش بازیگران عرصه "بچه پولدارها" نیز کاشت بذر بی اعتمادی به نظام در دل مردم دوستدار انقلاب اسلامی است؛ پس ظلم و خیانت این افراد نسبت به اسلام کمتر از بدحجابی نیست.

این واقعیت را نمی توان انکار کرد که رهگیری عوامل این صفحات از بازیگران گرفته تا گردانندگان محتوایی از سوی دستگاه‌های مسئول امنیتی زمانبر نخواهد بود زیرا در یک شهر خاص مانند تبریز، تنها افراد معدودی به مدل‌هایی مشخص از خودروها و یا منازل با معماری خاص دسترسی دارند؛ لذا اگر در این مرحله با این فتنه پیچیده برخورد نشود، باید آماده بود تا خبر راه اندازی صفحات "بچه پولدارها"ی شهرهایی مانند مشهد و قم را نیز در رسانه های حامی فتنه و ضدانقلاب مشاهده نماییم.

اسیدپاشی به قلب مستضعفین به سبک


نگارنده در مرحله اول از دستگاه‌های مسئول در عرصه امنیت ملی خصوصا قوه قضائیه و سپس از جریان‌های وفادار به آرمان‌های اصیل انقلاب دعوت می کند تا برای مقابله با این فتنه گسترده برنامه ریزی های لازم را مدنظر قرار دهند و مانع از گسترش این فتنه در عرصه های مختلف دینی و اعتقادی شوند.

البته تاریخ معاصر خصوصا جریان فتنه 88 و قیام پرخروش و مردمی 9 دی نشان داد مردم در سخترین و غبارآلودترین لحظات، حامی انقلاب و آرمان‌های اصیل آن هستند و تحرکات ضدفرهنگی - ضداخلاقی عناصر بازمانده از فتنه و دلبسته به غرب تاثیر بر حب قلبی مردم نسبت به نظام اسلامی ندارد اما هوشیاری و امادگی در برابر جریان فتنه در همه صحنه ها همچنان لازم است.

/ 0 نظر / 36 بازدید