نوید کمالی : خدمت به مردم و تکلیف ما

مقام معظم رهبری (حفظه الله):
( انفاق رزق فقط این نیست که انسان پولى از جیبش در بیاورد و به یک مستمندى بدهد. این (نخبگی) رزق بالاترى است، رزق با ارزشترى است، انفاق آن هم با ارزشتر است، باید این را انفاق کنید. انفاق این رزق به این است که آن را در راه خدا خرج کنید؛براى خیر بندگان خدا مصرف کنید. منّتى هم نباید داشت.

این را هم به شما عرض بکنیم - درست است که شما این رزقى را که خداى متعال به شما داده، صرف کسانى می کنید که عامّه‌ى مردمند امّا خود شما هم از محصول کار و خدمت عامّه‌ مردم به‌طور دائم برخوردارید دیگر؛ این بده‌بستان است. همین نانى که شما می خورید، این لباسى که شما می پوشید، این وسیله‌اى که از آن استفاده می کنید و با آن رفت ‌وآمد می کنید، اینها محصول دست کیست؟ محصول دست همین کسانى است که اسم نخبه روى آنها نیست؛ آنها دارند به شما خدمت می کنند به نوعى؛ شما هم باید به آنها خدمت کنید به نوعى؛ نخبه این است. اگر چنانچه این انفاق انجام گرفت، آن‌وقت هدایت الهى و کمک الهى هم دنبال آن است.)

نوید کمالی ، وقف نخبگی ، وقف دانش ، وقف اندیشه ، وقف فکر

خیلی وقت ها شده است که می خواهیم خدمتی یا تلاشی به نفع مردم و برای مردم انجام دهیم اما عده از سر لجاجت یا کوتاه بینی های سیاسی با بهره گیری از انواع سنگ تراشی ها و عنادها سعی می کنند که مانع شوند و نگذارند که خدمتی صورت گیرد ، اما نمی دانند که نگاه من و امثال بنده نسبت به خدمت به مردم متفاوت از نگاه پوپولیستی سیاه و سفید آنان است زیرا بنده و هم فکرانم در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی  خدمت به مردم ، با بهره گیری از آن چیزی که در حد و توان ماست را تکلیف می دانیم و فرصتی برای نزدیک شدن به خدا ، لذا هر چقدر هم که کوته بینان عالم سنگ اندازی کنند ، باز هم ما در حد توان و قدرت خویش آن چه را لازم است برای مردم و محرومین عالم خواهیم گفت و انجام خواهیم داد .

اندیشه و توان ما وقف مردم و برای مردم است

نوید کمالی 

اسفند 93

/ 5 نظر / 36 بازدید
صادق ارجمندی

[گل]درود بر جوانان پر مهر و تلاش وطن [گل]

Mostafa

omidvaram amasale shoma be mobareze ba tahjor va fesad edame dahand movafagh bashid

مجید

اجرکم عندالله

یک مدیر

وقتی دلسوزی حقیقی در جامعه پیدا می‌شود می‌توانید او را از این نشانه بشناسید که تمام ابلهان جامعه بر علیه اقداماتش متحد می‌شوند

رزمنده

درود بر بسیجیان راه حق