کتاب خوانی و رهایی از استعمار فکری در سال تعالی فرهنگی

" ... تلویزیون یک رسانه تبلیغی است ، در یک بازه زمانه کوتاه حجم عظیمی از خوراک فکری را آماده و جهت دار به مخاطبین خود تزریق می کند و فرصت کشف حقیقت را از مخاطبین می گیرد لذا یکی از دلایل انحراف جامعه بشری نیز جهت دهی شدن اطلاعات و تحریف حقیقت از سوی دشمنان بصیرت در جامعه جهانی است ، اما کتاب یکى از ارزشمندترین فرآورده‌هاى بشرى و گنجینه‌ى بزرگ‌ترین ثروت‌هاى بشر یعنى دانش و تحقیق است ... از این رو باید فرهنگ کتاب و کتاب خوانی را  برای تعالی فرهنگی و  داشتن یک تمدن پیشرو در جامعه تبیین و تعریف کرد . "

~ بخشی از سخنان نوید کمالی در جمع تعدادی از خیرین کتابخانه ساز - مشهد مقدس بهار 1393

نوید کمالی و کتاب خوانی ، نوید کمالی و مطالعه ، نوید کمالی ، کتاب خوانی ، کتاب ، مطالعه ، فرهنگ مطالعه ، فرهنگ کتاب خوانی ، بصیرت ، دشمنان بصیرت ، حقیقت ، تحریف حقیقت ،کتاب کوری ، دانش

/ 2 نظر / 70 بازدید
س. شفیعی

سلام بر برادر گرامی و فرهیخته احسنت بر شما که مفهوم آیه شریفه "اقرا باسم ربک الذی خلق" را به درستی درک کرده اید. به شدت با نظر شما درباره جهت دار بودن و حتی گاه سخیف بودن برنامه های تلویزیونی موافقم اما متأسفانه جامعه ما به شدت به این جعبه جادو وابسته و معتاد شده است. امیدوارم با وجود گنجینه های گرانقدری چون شما به زودی شاهد تحولات جدی کتاب و کتابخوانی در استان باشیم. این کتاب ساراماگوی عزیز هم بسیار سمبلیک و دلنشین است. پیشنهاد می کنم حتماً بخوانید که مطمئن ام خوش تان خواهد آمد.

ناشناس

سلام. راستش من روزی که با وبلاگتون آشنا شدم خیلی مطالب تون به روز بود ولی الان چند وقته مطالب تون مثل سابق نیست. امیدوارم مطالب وبلاگتون رو مثل قبلا به روز بفرمایید، چون مطالب علمی و فرهنگی خوبی در وبلاگ تون میذاشتین که خالی از لطف نیست.