یادداشت : چرا بجستان نیوز رسانه برتر بجستان است ؟

یادداشت اختصاصی منتشر شده در بجستان نیوز (Bajestannews.ir) :

/چرا بجستان نیوز رسانه خبری برتر بجستان است/

 بجستان نیوز ,اخبار بجستان,رسانه بجستان, سایت خبری بجستان نیوز

نوید کمالی عضو شورای بسیج رسانه استان خراسان رضوی و محقق و پژوهشگر عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات در یادداشتی اختصاصی برای بجستان نیوز نوشت :

 بجستان نیوز به عنوان رسانه‌های نوین دیجیتال، جزو رسانه‌های مرکب دیداری، شنیداری و نوشتاری است و در این رسانه الگوی تبادل و انتشار محتوا، با تکیه بر فضای مجازی و بستر بی انتهای آن میسر و ممکن می‌شود.

اینترنت و فضای مجازی بدلیل دسترس پذیری آسان خصوصا در شهرستانها و روستاهای کمتر توسعه یافته کشور در کنار کاهش هزینه های چاپ و نشر اطلاعات به بستر عمده شکل گیری رسانه های خبری محلی و مردمی تبدیل شده اند .


بجستان نیوز ، بجستان پرس ، بسیج رسانه ، نوید کمالی ، Navid Kamali ، روزنامه ها

شبکه جهانی اینترنت و سرویس‌های خدماتی مبتنی بر آن از جمله پست الکترونیک و نرم افزارهای گفتگوی آنلاین موجب شده است بجستان و صدها شهر کشور پس از سالها فقدان وجود یک رسانه پویا و تاثیر گذار دارای سایت های خبر پر بازدید و تاثیر گذار بر حوزه جغرافیایی فعالیت خود باشند .

حتی بنا بر گزارشهای منتشر شده جهانی اکثر روزنامه ها در آمریکا و سایر نقاط جهان تا سال ۲۰۲۰ به طور کامل از نسخه های چاپی دست خواهند کشید و دیگر خبری از روزنامه های کاغذی نخواهد بود و اخبار تازه در کناراطلاعات عمومی و آگهی ها آن قدر در رسانه های آنلاین و بخشهای زنده فراگیر خواهند شد که جایی برای روزنامه ها باقی نخواهد ماند و درواقع چاپ و انتشار آنها بر روی کاغذ، نوعی عرضه مطالب کهنه به شمار خواهد آمد.

بطور مثال در جریان وقایع اخیر و جنگ ۳۰ روزه رژیم صهیونیستی بر علیه مردم مظلوم فلسطین شاهد بودیم که خبرگزاری های داخلی همچون فارس و مهر با پوشش لحظه ای و دقیقه ای تحولات منطقه گوی سبق را در عرصه جذب مخاطبین دغدغه مند ایرانی از روزنامه های کثیرالانتشار ربودند .

Navid Kamali,نوید کمالی,حزب الله,مقاومت اسلامی,بجستان,همایش رسانه و مقاومت اسلامی,بجستان نیوز,اخبار بجستان

بنابراین، و با توجه به رشد سریع تکنولوژی بهترین گزارشگران ، خبرنگاران و سردبیران از روزنامه های چاپی به سوی رسانه های دیجیتال خواهند رفت .

این امر هم اکنون نیز موجب شده است تا بعضی از سایتهای خبری جهان که تا پیش از این بصورت کاغذی ارایه می شدند امروز در قالب دیجیتال روزانه تا بیش از ۲۰۰ میلیون مخاطب را تغذیه خبری نمایند در حالی که در گذشته تنها حداکثر ۱ میلیون نسخه کاغذی از نشریاتشان در جهان توزیع می شده است !

از این رو و با توجه به اهمیت رسانه های الکترونیک و به بهانه روز خبرنگار ، به بررسی سایت خبری بجستان نیوز می پردازم .

بجستان نیوز با آدرس اینترنتی Bajestannews.ir به عنوان یک رسانه خبری مستقل جوان و اصولگرا توانسته است در مدت کوتاهی حجم بالایی از مخاطبین بجستانی را به خود جذب نماید و در بین حدود ۱۰۰ سایت و وبلاگ خبری تحلیلی فعال در سطح شهرستان بجستان به مقام نخست جذب مخاطبین دست یابد و در بین بیش از میلیون ها سایت خبری ، تحلیلی و حتی شخصی و تجاری به رتبه ای متغیر در بین ۹ هزار و ۲۰ هزار ، بسته به اخبار منتشر شده در هر روز دست یابد که با بودجه پایین این رسانه و عدم حمایت کافی و سازنده مسیولین واقعا شاهکاری است ! (داده ها مبتنی بر آمار جهانی ALEXA)

از سوی دیگر ماه هاست که بجستان نیوز و عوامل پرتلاش رسانه ای آن در غالب رویدادهای جاری بجستان حضور یافته و نسبت به انعکاس اخبار روزآمد اقدام می نمایند.

البته مهمترین دلیل افزایش مقبولیت بجستان نیوز در بین شهروندان بجستانی و تبدیل شدن آن به یک منبع موثق خبری پرداختن این رسانه به اخبار محلی و دغدغه های شهروندان شهر و شهرستان بجستان است که انشاءالله با افزایش چتر خبری این رسانه روستاها نیز از بستر خبری آن بهره مند خواهند شد .

برای درک ابعاد اهمیت بجستان نیوز باید به این آمار توجه نمود که در کمتر از یک سال بیش از ۷۵۰ هزار مخاطب از این سایت خبری دیدن نموده اند و بصورت میانگین نیز روزانه بیش از ۳۰۰۰ هزار مخاطب میهمان اخبار بجستان نیوز می باشند .

این حجم بالای مخاطب در کنار توجه به تمام محدودیت ها و محرومیتهای شهرستان می تواند فرصتی برای توسعه شهرستان بجستان باشد که بارها در طول سخنرانیها و جلسات مختلف با مسیولین وقت به آن اشاره نموده ام .

رسانه به عنوان یک عامل توسعه از آن رو اهمیت دارد که می تواند عامل معرفی فرصتهای اقتصادی و فرهنگی شهرستان ما باشد زیرا یکی از دلایل ناکارآمدی سیستم جذب سرمایه گذار در شهرستان بجستان عدم تلاش مسیولین در معرفی فرصتهای سرمایه گذاری شهرستان در قالب های خبری و رسانه ای در سطح ملی و استانی است ! اما متاسفانه باز هم با وجود « بجستان نیوز » مسیولین با بی توجهی به این سرمایه ارزشمند اقتصادی و فرهنگی بجستان به آن کم توجهی می نمایند که دلیل آن را شاید می توان در نا آشنایی این عزیزان با فضای رو به رشد رسانه ای در ایران و جهان برشمرد !

البته در این بین هوشیاری و تدبیر اعضای جدید شورای شهر بجستان و شهردار بجستان در اهمیت دادن به رسانه و همکاری موثر ایشان با رسانه های خبری جای تقدیر دارد که انشاءالله در آینده شاهد افزایش تعاملات این عزیزان با فضای رسانه ای رو به رشد بجستان باشیم که می تواند الگوی مناسب برای سایر مدیران شهرستان باشند .

حال و در ایام روز خبرنگار لازم است تا علاوه بر تقدیر از این رسانه مردمی از آن به عنوان الگویی موفق از فضای رو به رشد «رسانه» در شهرستان نام برده شود زیرا این رسانه با تبعیت از منویات رهبر عزیز انقلاب حضرت امام خامنه ای (حفظه الله) صادقانه در تلاش است تا حلقه گمشده ارتباط دوسویه مردم و مسیولین را پر کرده و زمینه تعالی شهر و شهرستان بجستان را مهیا نماید .

اما لازم است این شهرستان به عنوان یک رسانه امید بخش همانگونه که در گذشته اثبات نموده است بیش از پیش در راستای تحقق دیدگاههای رهبر حکیم انقلاب و پیگیری مطالبات مردمی و افزایش فضای نقادی منصفانه و صادقانه عملکرد مسیولین و خادمین مردم در شهرستان بجستان گام بردارد و اثبات نماید که رسانه بستری برای  خود گویم و خود خندیم و خود مرد هنرمندیم ” مسیولین اجرایی نیست ، بلکه بلعکس ذات رسانه انعکاس واقعیت ها در چهارچوب اصول و ارزشهای انقلاب اسلامی است .

در پایان امیدوارم مردم و صاحبان صنایع با افزایش تعاملات خود با این رسانه و ارایه حمایت مادی و معنوی به این رسانه زمینه گسترش فعالیت این سرمایه ارزشمند شهرستان را مهیا نمایند و خود نیز از مزایای بی نظیر آن که همانا آگاهی و بصیرت از مسایل پیرامونی شهر و دیار خویش است بهره مند گردند .

/ 1 نظر / 41 بازدید
نماينده رسمي الكسا در ايران

1 تير 2 نشان !!! 1 - لذت كسب درآمد شيرين ميليوني از اينترنتي 2 - افزايش بازديد و رنك گوگل و الكسا وبلاگ شما بازديد بيشتر = موفقيت بيشتر www.iAlexa.ir ثبت نام رايگان . با تعرفه سوپر استثنايي و ويژه / فقط تا آخر هفته / هر 800000 هشتصد هزار بازديد واقعي و ip واقعي از سايت شما تنها 200 هزار تومان ! هر 80000 هشتاد هزار ! بازديد واقعي و ip واقعي از سايت شما تنها 20 هزار تومان !