اشتغال زایی با 50 هزار تومان

نوید کمالی : کار آفرینی : اشتغال زایی : درآمد زایی : اشتغال خانگی : Navid Kamali : دولت نهم : دولت دهم

عضو انجمن تجارت الکترونیکی ایران گفت: آموزش مناسب در کنار تجارت الکترونیک ایمن، مطمئن‌ترین و پایدارترین کلید کارآفرینی برای نسل جوان کشور است. 

به گزارش ایتنا نوید کمالی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: امروزه در سراسر جهان و کشور ما داشتن سرمایه مناسب در شروع کسب و کار شرط لازم است اما در دنیای امروز کافی نیست. 

وی افزود: یک ایده بد با بیشترین پول و سرمایه هم مطمئنا به‌جایی نمی‌رسد و در مقابل ایده‌های جذاب و جدید، حتی با کم‌ترین میزان پول هم می‌توانند به موفقیت برسند. 

وی ادامه داد: کارآفرین با پیگیری فرصت‌ها و قبول ریسک برای بهره‌برداری از فرصت‌ها سر و کار دارد و در تعریف ساده می‌توان کارآفرین را یک انسان با قابلیت استفاده از فرصت‌ها در جهت پیشرفت معرفی کرد. 

کمالی تصریح کرد: به همین دلیل شروط اساسی برای کارآفرینی عبارتند از تولید ایده، نوآفرینی یا بهبود و توسعه یک ایده قدیمی که البته در مفهوم کارآفرینی مفهوم نو بودن وجود دارد و این تازگی بیانگر به وجود آوردن ترکیبی نو از منابع موجود است. 

وی با بیان اینکه مبانی چنین رفتارهایی در جامعه ما به سادگی یافت می‌شود، گفت: اما این وضعیت صرفا اولین مرحله در فرآیند کارآفرینی است. در جهان امروز بسترهای گوناگونی برای بروز اینگونه فعالیت‌ها وجود دارد؛ یکی از این زمینه‌ها، صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات و شاخه‌ای از آن به نام تجارت الکترونیکی است. 

کمالی فناوری اطلاعات با ادغام دانش‌های متعدد را راهکاری آسان و مناسب جهت ایجاد و توسعه کسب و کارهای کوچک و زود بازده دانست و خاطرنشان کرد: امروزه با داشتن یک رایانه متصل به اینترنت و داشتن حداقل ۵۰ هزار تومان سرمایه می‌توان یک کسب و کار الکترونیکی ایجاد کرد. 

وی اظهار کرد: خوشبختانه دولت‌ها در دهه ۸۰ و سال‌های اخیر در حوزه توسعه روستاها سرمایه‌گذاری مناسبی کردند و ما امروز شاهد بیش از ۱۰ هزار دفاتر فناوری اطلاعات و ارتباطات روستایی در کشور هستیم که مجهز به کلیه تجهیزات اولیه ارتباطی از جمله رایانه و اینترنت هستند. 

کمالی ادامه داد: این حداقل‌های موجود این امکان را برای جوانان خلاق ایجاد می‌کند تا بتوانند حتی در محروم‌ترین نقاط کشور به وسیله اینترنت و کامپیوترهای رایگان در فضای مجازی اینترنت کسب و کارهای خود را شروع کنند. 

تجارت الکترونیک : اشتغال زایی : کار آفرینی : دولت همراه : نوید کمالی : Navid Kamali
او گفت: آموزش بهره‌گیری مناسب از فرصت‌های سایبری و علوم رایانه‌ای باید در برنامه آموزشی مدارس پایه و ابتدایی در دستور کار قرار بگیرد تا نسل آینده ما با دانش و آموزش مناسب به سمت بهره‌گیری مناسب از این فضا سوق داده شوند و دیگر شاهد ناهنجاری‌های فعلی در فضای فرهنگی جوامع مجازی نباشیم.

/ 0 نظر / 12 بازدید