نوید کمالی : تجارت الکترونیک راهکار مقابله با تحریمها ...

عضو انجمن تجارت الکترونیک ایران گفت: تجارت الکترونیک کلید دستیابی به توسعه پایدار اقتصادی در شرایط تحریم است.

نوید کمالی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه خراسان، افزود: امروزه مهمترین مشکل و مانع در شرکت‏های تجاری ایرانی در امر صادرات فقدان سرمایه و ظرفیت کافی و پیچیدگی‎ها و دشواری‏های مربوط به ارائه خدمات در بازارهای بین المللی است.

تجارت الکترونیک : نوید کمالی

وی عنوان کرد: تجارت الکترونیکی در بستر اینترنت با در اختیار دادن یک سری راهکارهای اقتصادی و با صرفه جهت جذب مشتریان بین‌المللی و ارایه خدمات به آن‌ها، می‌تواند با کاهش هزینه‌های مربوط به گستره‌های جغرافیایی این موانع را تا حد ممکن رفع نماید.

وی اظهار داشت: امروزه در تجارت الکترونیکی، تجارت و صادرات در مکان خاص، معنای خود را از دست داده است و تجارت الکترونیکی این امکان را به وجود آورده است که صادرکنندگان، کالاهای خود را به تمام نقاط دنیا صادر کنند.

نویدکمالی گفت: تجارت الکترونیکی با کاهش موانع ورود به بازار و تولید بهنگام، موجب شده است که تعداد زیادی صادرکننده وارد بازار شود و با تجارت الکترونیکی صادرکنندگان نیز فرصت‌های بیشتری برای مشارکت در بازار جهانی پیدا کرده‌اند.

وی درادامه بیان کرد: امروز با توجه به مطالعات و بررسی‌های بین‌المللی که پژوهشگران ما در مورد نقش تجارت الکترونیک در توسعه پایدار داشته‌اند یکی از عوامل جذب سرمایه‌گذاران بین‌المللی را می‌توان تجارت الکترونیک و معرفی توانمندی‌های بومی از بستر اینترنت نامید.

عضو انجمن تجارت الکترونیک ایران داشتن وب سایت مناسب را کلید آغازین ورود به دنیای تجارت الکترونیک با هر سطح سرمایه‌ای دانست و اضافه کرد: شرکت‌هایی که تجارت الکترونیکی می‌کنند، این امکان را دارند تا از طریق جستجو در اینترنت، اطلاعات کافی درباره محصولات رقابتی و کالاهای صادراتی خود کسب کنند و محصولات و کالاهای صادراتی خود را به قیمت روز و با هزینه کمتر، صادر کنند و به طور کلی یک دفتر نمایندگی مجازی جهت انجام تجارت خود به‌ صورت بی وقفه و 24 ساعته بین‌المللی در سراسر نقاط دنیا داشته باشند .

نویدکمالی در رابطه با آینده تجارت الکترونیک، افزود: امیدواریم که با افزایش آشنایی فعالان حوزه تولید کشور با دانش تجارت الکترونیک، الگویی پایدار و مستمر در راستای "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" و مقابله با تحریم‌ها را شاهد باشیم.

/ 0 نظر / 17 بازدید