نخستین همایش بزرگ رسانه و مقاومت اسلامی در بجستان برگزار شد

همزمان با روز ملی مقاومت اسلامی اولین همایش بزرگ فعالین رسانه ای شهرستان بجستان با محوریت حمایت از جبهه مقاومت اسلامی در جهان و محکوم سازی جنایات رژیم اشغالگر قدس در سالن همایشهای یاقوت بجستان برگزار شد

در طی این همایش که با حضور اقشار مردم و خانواده های معظم شهدا برگزار شد سخنرانان به تبیین نقش رسانه به عنوان یک مولفه قدرت نرم در جهان اسلام پرداختند .

همایش رسانه و مقاومت اسلامی ، بجستان ، نوید کمالی ، فرماندار بجستان ، سپاه بجستان ، بسیج بجستان ، حزب الله بجستان

علی ابراهیم زاده ریاست شورای عالی برنامه ریزی نخستین همایش بزرگ رسانه و مقاومت اسلامی نیز در این همایش گفت :

در روزهای اخیر رژیم کودک کش صهیونیستی حملات شدیدی را بر مردم مظلوم فلسطین آغاز نموده است لذا لازم دیده می شود رسانه های ما با آگاهی و بصیرت نسبت به این جنایات ضد انسانی واکنش نشان داده و با معرفی چهره واقعی و ضد انسانی رژیم غاصب اسراییل زمینه منفوریت بیش از پیش این جریان فساد را در افکار جهانیان مهیا نمایند .

همایش رسانه و مقاومت اسلامی ، بجستان ، نوید کمالی ، فرماندار بجستان ، سپاه بجستان ، بسیج بجستان ، حزب الله بجستان

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بجستان افزود :

خوشبختانه با حضور ریاست سازمان بسیج رسانه استان در شهرستان بجستان و شکل گیری نخستین انجمن این سازمان در بجستان انشاءالله شاهد شکل گیری نسل جدیدی از فعالین رسانه ای با بصیرت در شهرستان خواهیم بود .

امام جمعه بجستان نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت رسانه ها در شکل دهی سبک زندگی اقشار مردم گفت :

رسانه به عنوان یک ابزار قدرتمند می تواند زمینه تغییرات مثبت در سطح جامعه را ایجاد و تسهیل نماید لذا مدیریت رسانه و هدایت این حوزه به شکل صحیح یک اولویت اساسی است .

همایش رسانه و مقاومت اسلامی ، بجستان ، نوید کمالی،امام جمعه بجستان ، فرماندار بجستان ، سپاه بجستان ، بسیج بجستان ، حزب الله بجستان

وی افزود :

دشمنان تلاش ویژه ای را برای به انحراف کشاندن اخلاق و عقاید اسلامی آغاز نموده اند که نمونه آن را می توان در ساخت و راه اندازی هزاران شبکه ضد اخلاقی ماهواره ای مشاهده نمود .

حجت الاسلام والمسلمین ایزدی گفت :

خوشبختانه خانواده های بجستانی در مقابل این گونه تهدیدات آگاهانه عمل می کنند اما بایستی هم چنان به بصیرت افزایی در این حوزه خطیر توجه شود .

در ادامه نوید کمالی دبیر نخستین همایش بزرگ رسانه و مقاومت اسلامی با اشاره به پیشگام بودن بجستان در عرصه توسعه فضای رسانه ای گفت :

رسانه ها عامل انتقال اطلاعات و زمینه ساز شکل گیری بصیرت در بین اقشار مختلف شهروندان هستند لذا آنچه اهمیت دارد بستر سازی برای انتقال اطلاعات صحیح به مردم است تا به طبع آن از شکل گیری جریانات انحرافی در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی جلوگیری شود .

نوید کمالی ، حزب الله ، همایش رسانه و مقاومت اسلامی ، بجستان ، Navid Kamali

وی افزود :

فضای رسانه ای شهرستان بجستان در یک سال گذشته با سرعت بالایی مراحل رشد را طی نموده است به طوری که امروز با داشتن بیش از ۱۰۰ سایت و وبلاگ خبری فعال در سطح شهر و روستا به یکی از الگوهای مطالعاتی توسعه رسانه های محلی تبدیل شده است .

همایش رسانه و مقاومت اسلامی ، نوید کمالی ، فرماندار بجستان ، بجستان ، بسیج رسانه

عضو شورای سازمان بسیج رسانه استان خراسان رضوی با اشاره به بازدید بیش از ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ شهروند بجستانی از پایگاه های خبری تحلیلی این شهرستان گفت :

رسانه های خبری در عصر اطلاعات به عنوان یک سرمایه می توانند زمینه رشد و شکوفایی ملی و منطقه ای را مهیا نمایند زیرا این رسانه ها هستند که با معرفی پتانسیل های شهرستان می تواند نقش عمده ای در جلب نظر سرمایه گذاران فرا متطقه ای داشته باشند .

 بجستان ، شهدای بجستان ، همایش رسانه و مقاومت اسلامی

در ادامه همایش ریاست سازمان بسیج رسانه استان خراسان رضوی با اشاره به اهمیت رسانه های خبری امید بخش به عنوان منابع بالقوه حفظ و توسعه فضای فرهنگی و سیاسی جامعه گفت :

با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب امید می رود که شکل گیری جبهه فعالین رسانه ای محلی و مردمی بتواند نقش عمده ای شکل دههی گفتمان ” ما می توانیم ” داشته باشد .

جواد علما ، بسیج رسانه استان خراسان رضوی ، بجستان ، همایش رسانه و مقاومت اسلامی

جواد علما گفت :

تاریخ اثبات نموده است که جامعه ای که مجهز به رسانه های پویا و امید بخش است می تواند مسیر توسعه و پیشرفت را به سرعت طی نماید .

در پایان همایش و در مراسم تجلیل از خبرنگاران برتر بجستانی ، سایت خبری تحلیلی بجستان نیوز به عنوان رسانه برتر شهرستان بجستان معرفی شد و همچنین با ابتکار آقای علیرضا رمضانی معاونت علمی همایش در طول این رویداد فرهنگی پرچم فلسطین بطور نمادین توسط تعدادی از خانواده های معظم شهدای بجستان به اهتزاز درآمد

شهدای بجستان ، همایش رسانه و مقاومت اسلامی بجستان ، بجستان ، نوید کمالی ، اهتزاز پرچم در بجستان

لازم به ذکر است در این همایش آقای نوید کمالی به عنوان عضو شورای سازمان بسیج رسانه استان خراسان رضوی و با حکم ریاست این سازمان مسیول تشکیل نخستین انجمن خبرنگاران شهرستان بجستان شد .

بجستان ، نوید کمالی ، بسیج رسانه ، همایش رسانه و مقاومت اسلامی ، Navid Kamali

اولین همایش بزرگ رسانه و مقاومت اسلامی در شهرستان بجستان برگزار شد.

/ 1 نظر / 69 بازدید
محمد

جناب مهندس قبولی شمارادر کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی زنجان تبریک عرض نمود وموفقیت روز افزون شما را از خداوند منان خواهانم