برای اولین بار در استان زنجان نقش جوانان در مدیریت شهری بررسی شد

عضو شورای اسلامی شهر زنجان گفت:

به پرورش مدیران توانمند در مدیریت شهری کمتر توجه شده است.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، "پریسا شعبانی" در نشست تخصصی جوانان و مدیریت شهری، با اهمیت شمردن حضور جوانان در عرصه مدیریت شهری زنجان، گفت: خلاقیت و با انگیزه بودن جوانان در کنار مسلح بودن به دانش روز از مهم‌ترین دلایل برای بهره‌مندی از پتانسیل‌های بالقوه جوانان در مسیر توسعه شهری است.

وی افزود: بها دادن به اندیشه و مشارکت‌جویی جوانان موجب توسعه روزافزون شهر زنجان خواهد شد. قرار دادن اندیشه و تلاش جوانان در مسیر توسعه و مدیریت شهری زمینه تربیت مدیران توانمند برای مدیریت شهری آینده زنجان را فراهم خواهد کرد.

 نوید کمالی ، پریسا شعبانی ، شورای اسلامی شهر زنجان

این مسوول خاطرنشان کرد: متاسفانه وقتی یک مدیر شهری قصد جابه‌جایی مدیر یا مدیرانی را دارد با مشکل مواجه می‌شود. اگر جوانان در کنار مدیران شهری حضور داشته باشند و از این فرصت هوشمندانه برای کسب تجربه و حل مشکلات شهری بهره ببرند مطمئناً در آینده در خصوص انتخاب مدیر جدید مشکلی نخواهد داشت.


نوید کمالی ، پریسا شعبانی ، شورای شهر زنجان ، خبرگزاری ایسنا

وی اظهار کرد: باید با کرامت‌بخشی به توانمندی‌های جوانان توانمند زمینه بهره‌گیری از این سرمایه‌های اجتماعی را در عرصه مدیریت پویاتر شهری مهیا کرد و توجه داشت ذهن خلاق جوانان در کنار تجربه مدیران توانمند می‌تواند ضمن فراهم آوردن بستر مناسب و تبادل ایده‌ها و تجارب، موجب تسریع در روند اجرای امور شود.

مسوول کانون مطالعات توسعه پایدار باشگاه علمی و فرهنگی دانشجویان جهاددانشگاهی زنجان نیز در این نشست، اعلام کرد: خوشبختانه اﻣﺮوزه اﻫﺘﻤﺎم به بهره‌گیری از توان و اندیشه جوانان مورد توجه مدیران عرصه‌های ملی و بین‌المللی قرار گرفته است، لذا مجموعه مدیریت شهری زنجان نیز می‌تواند با مراجعه به مدل‌های موفق مشارکت جوانان در کشور و سطح بین‌المللی زمینه توسعه و پیشرفت بیش از پیش خود را مهیا کند.

"نوید کمالی" افزود: بر اساس آمارها بیش از 33 درصد جمعیت استان زنجان را جوانان تشکیل می‌دهند که بیش از 65 درصد این جمعیت نیز ساکن شهرها هستند، لذا مدیران شهری نباید از این سرمایه بالقوه غافل باشند.

وی با تاکید بر این موضوع که آینده شهرهای موفق در دست جوانان است، یادآورشد: اولویت فکری مدیریت شهری در امر جوانان باید ﺑﻬﺮهﮔﯿﺮی از ﻓﮑﺮ و اﯾﺪه ﺧﻼﻗﺎﻧﻪ ﺟﻮاﻧﺎن در اﻣﺮ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪرﯾﺰی، مهندسی ارتباطات و فراهم کردن زمینه برای اجرایی شدن ایده‌های جوانان متخصص باشد.

کمالی با اشاره به موضوع شهرهای هوشمند، گفت: امروز مدیریت شهری با تکیه بر مشارکت مردمی یک بحث نوین و داغ در عرصه‌های علمی جهان است که از آن به عنوان شهرهای هوشمند نام برده می‌شود و تعریف گفتمان شهر برای مردم و مردم برای شهر یکی از اهداف شهرهای هوشمند است که باید به آن توجه ویژه داشته باشیم.

 نوید کمالی ، کانون مطالعات توسعه پایدار ، نشست تخصصی جوانان و مدیریت شهری

دبیر کارگروه تخصصی گردشگری باشگاه علمی و فرهنگی جهاددانشگاهی زنجان نیز در ادامه این نشست گفت: جوانانی با ویژگی‌هایی از جمله انگیزه بالا، نیروی خلاق، انرژی بسیار و تحرک زیاد و همچنین تعهد کافی باید مورد توجه مدیران شهری باشند. اگر جوانان توانمند در کنار مدیران شهری قرار گیرند می‌توانند به عنوان حلقه واسط انتقال تجربیات موفق مدیران گذشته به آیندگان باشند، لذا باید جوانان در کنار نیروهای پرتوان و با اندیشه جهادی قرار گیرند تا بتوانند این تجربه را به نسل‌های آینده انتقال دهند.

نوید کمالی ، جوانان و مدیریت شهری ، مدیریت شهری

"فروزان حسینی" با اشاره به تجربیات موفق جهانی در عرصه مشارکت‌بخشی جوانان در عرصه مدیریت شهری خاطرنشان کرد: شهر زنجان می‌تواند با بهره‌گیری از تجربیات موفق مشارکت بخشی جوانان در سایر کلان شهرهای کشور از جمله مشهد مقدس بستر توسعه پایدار خود را با تکیه بر توان جوانان خود مهیا کند. 

وی افزود: باید پذیرفت امروز اهمیت سرمایه‌های اجتماعی در عرصه مدیریت شهری قابل انکار نیست، لذا باید با ایجاد بستر و راه‌کارهای نوین در عرصه کسب مشارکت جوانان کوشید که در این مسیر کانون مطالعات توسعه پایدار جهاددانشگاهی زنجان آماده ایجاد و فراهم‌سازی این بستر با همکاری مجموعه‌های مدیریت شهری از جمله شورای اسلامی شهر زنجان است.

/ 1 نظر / 62 بازدید
رها

ار اینکه برای جوانها فرصت زایی می کنید ممنونم [گل] [گل]