آیا فیس بوک رفع فیلتر می شود ؟

" صفحه رسمی رهبر انقلاب در فیس بوک راه اندازی شد "

رهبر انقلاب ، امام خامنه ای ، آیت الله خامنه ای ، فیس بوک رهبر ، خامنه ای ، فیسبوک خامنه ای ، جنگ نرم ، جنگ اراده ها ، افسران جنگ نرم ، فناوری اطلاعات ، مدیریت فناوری

همیشه هوشمندی و درایت رهبر انقلاب را در حوزه های مختلف حکومت ستایش کرده ام و اینک نیز به عنوان یک پژوهشگر و محقق حوزه فناوری اطلاعات که همیشه دغدغه توسعه و پیشرفت کشور را با بهره گیری از فناوری های نوین داشته ام ، ایجاد صفحه آیت الله العظمی خامنه ای رهبر عزیز انقلاب را در شبکه اجتماعی فیس بوک از سوی دفتر حفظ و نشر آثار این عزیز حکیم را حرکتی فرخنده و گامی موثر در راستای نشر ارزشهای والای انقلاب در سطح جهان می دانم .

طبق آمارهای جهانی شبکه اجتماعی فیس بوک تا این لحظه قریب به 1 میلیارد کاربر فعال اینترنتی دارد که 23 میلیون کاربر آن در خاورمیانه ساکنند و قریب به 10 الی 11 میلیون از این جمعیت هویت ایرانی دارند از این رو نشر آرا و نظرات شخص اول نظام اسلامی بدون بهره گیری از واسطه های خبری (امثال سایتها و خبرگزاریهای وابسته به جناحها و احزاب)  که نظرات رهبری را به نفع و سود خود تفسیر و تبلیغ می کنند می توانند سبب آشنایی بهتر و بیشتر جوانان و مخاطبین حقیقت در فضای مجازی گردد .

اینک که این حرکت از سوی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب آغاز شده است در گام اول 36 میلیون کاربر ایرانی فضای اینترنت و در گام بعد 90 میلیون کاربر اینترنت در سطح خاورمیانه می توانند بطور مستقیم و روزآمد جدیدترین دیدگاهها و نظرات رهبر عزیز انقلاب را دریافت و بررسی نماند .

رهبر انقلاب ، امام خامنه ای ، ایت الله خامنه ای ، شورای عالی فضای مجازی ، فیس بوک رهبر ، فیس بوک خامنه ای ، فناوری اطلاعات

در صورتی که نظرات و دیدگاههای رهبر انقلاب را در سالهای اخیر در حوزه بهره گیری از فناوری ها و راه حلهای نوین در راستای بهبود شرایط نظام و صدور آرمانهای انقلاب بررسی نماییم به راحتی متوجه حکمت و وسعت اندیشه بالا و والای ایشان برخلاف برخی از مسئولین حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات می شویم که متاسفانه در برخورد با فناوریهای نوین و بهره گیری از آنها در راستای اهداف نظام و انقلاب و رفع محرومیتها عقب مانده اند . 

امروز فناوری اطلاعات در کنار تمام مزایا در حوزه توسعه فرهنگی و اقتصادی کشور می تواند به عنوان یک ابزار موثر در ایجاد ارتباط با جهانیان و  نشر اندیشه ها و نظریات سازنده اسلامی - ایرانی مورد بهره برداری قرار گیرد .

در شرایطی که دشمنان اسلام و ایران در کنار جنگ نرم و ناتوی فرهنگی از شدیدترین تحریمهای اقتصادی برای ضربه زدن به ما و مسکوت کردن ملت ایران بهره می برند ما باید با تجهیز خود به دانش و فناوریهای نوین از جمله فناوری اطلاعات و  فضای مجازی به عنوان ابزاری موثر در نشر حقیقت و ایجاد گفتمان سازنده با ملتهای جهان و ایجاد بیداری در آنها بهره ببریم .

رهبر انقلاب به عنوان رهبر جریان فکری جهان تشیع همیشه مدیر و مدبر بودن خود را در کنار آگاه به شرایط زمانه بودن را بر همگان ثابت نموده اند که ایجاد شورای عالی فضای مجازی و حضور فعال دفتر حفظ و نشر آثار رهبری در فضای مجازی و تولید و نشر محتوا دسته بندی شده بصورت مستقیم در اینترنت از طریق سایت رسمی و حسابهای کاربری در شبکه های مجازی گواه بر این حقیقت است .

عضویت بیش از 6000 هزار کاربر ایرانی و خارجی در صفحه فیس بوک رهبر انقلاب در کمتر از چند ساعت از راه اندازی آن علاوه بر رکوردی بی همتا بودن ، نشانه علاقمندی بالای مخاطبین به دنبال کردن نظرات رهبر ایران اسلامی و آشنایی بیشتر با شخصیت و نظرات ایشان در موضوعات گوناگون است .

لذا بنده توصیه می نماییم متن و چکیده سخنان رهبری به زبانهای گوناگون برای نشر در این شبکه اجتماعی تهیه گردد و همچنین آرزو می کنم این حرکت آغازی بر شروع اقدامی مشابه از سوی سایر مدیران و مسئولین کشور گردد تا علاوه بر نشر آرا و عقاید خود امکان ارتباط مستقیم با ملت نیز فراهم گردد !

انشاءالله همگی این جمله رهبر انقلاب را که سال 84 در دیدار عمومی با دانشجویان نقل فرمودند راهبرد اصلی فعالیتهای خود قرار دهیم :


" امروز اینترنت و ماهواره و وسایل ارتباطی بسیار متنوع وجود دارد و حرف، آسان به همه جای دنیا می رسد. میدان افکار مردم و مؤمنین، عرصه کارزار تفکرات گوناگون است . امروز ما در یک میدان جنگ و کارزار حقیقی فکری قرار داریم . این کارزار فکری به هیچ وجه به زیان ما نیست؛ به سود ماست. اگر وارد این میدان بشویم و آنچه را که نیاز ماست - از مهمات تفکر اسلامی و انبارهای معارف الهی و اسلامی - بیرون بکشیم و صرف کنیم، قطعاً بُرد با ماست؛ لیکن مسأله این است که ما باید این کار را بکنیم."
/ 1 نظر / 8 بازدید
mrabaszad

همواره رهروی ولایت باشیم