حضور و سخنرانی نوید کمالی در کنفرانس بین المللی توسعه پایدار و عمران شهری اصفهان

در کنفرانس بین المللی توسعه پایدار و عمران شهری اصفهان

به گزارش موج رسا, نخستین مقاله علمی ایران با موضوعیت بررسی کارکرد تلفیق فرهنگ مهمان نوازی و Web 2.0 در توسعه صنعت گردشگری الکترونیک ایران توسط مسئول کانون مطالعات توسعه پایدار جهاد دانشگاهی زنجان در چهارمین کنفرانس بین المللی توسعه پایدار و عمران شهری در محل تالار آیینه مرکز همایشهای هتل عباسی اصفهان ارائه شد.

نوید کمالی با اشاره به فرهنگ مهمان نوازی سبک زندگی اسلامی – ایرانی گفت: مهمان‌نوازی در فرهنگ فارسی به تلاش میزبان برای تامین راحتی مهمان اطلاق می‏گردد که در فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی داری پشتوانه ویژه ای است .

وی در ادامه افزود:در معماری اصیل ایرانی شاهد هستیم یکی از مهمترین ارکان خانه ها بخش مهمان خانه است که متاسفانه در معماری امروزی کمتر به آن توجه می شود .

عضو انجمن علمی تجارت الکترونیکی ایران با اشاره به اهمیت کرامت بخشی به میهمانان در فرهنگ اسلامی – ایرانی گفت:امروز کشورهای غربی با الگوبرداری از فرهنگ مهمان نوازی و راه اندازی شبکه های اجتماعی ویژه توانسته اند اقتصاد گردشگری خود را توسعه بخشیده و بالطبع آن از سود اقتصادی این عرصه بیش از پیش بهره مند شوند.

وی تاکید کرد:صنعت گردشگری رمز خروج ما از اقتصاد نفتی است لذا توجه به این عرصه می تواند گره گشای مشکلات ناشی از اقتصاد تک محصولی و بازار آسیب پذیر آن باشد.

نوید کمالی و توسعه پایدار و عمران شهری ، شهر هوشمند ، Navid Kamali

این محقق و پژوهشگر حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در ادامه گفت:طبق آمار مجمع جهانی اقتصاد در سال 2013 ایران در صدر کشورهای ارزان و مناسب برای گردشگری قرار گرفته است که این مزیت می تواند در صورت بهره برداری صحیح موجب سرازیر شدن موج گردشگران خارجی به کشور ما شود.

وی با اشاره به فعالیت شبکه های اجتماعی تخصصی در عرصه مهمان نوازی گفت: بطور مثال شبکه اجتماعی CouchSurfing در بین سالهای 2004 تا 2011 توانسته است موجب بیش از 3 میلیون 400 هزار سفر گردشگری بین المللی در جهان شود.

مهندس نوید کمالی در کنفرانس بین المللی توسع پایدار و عمران شهری ، شهر هوشمند ، گردشگری هوشمند

کمالی ادامه داد: بنا بر آمارها امروز بیش از 3.5 میلیون کاربر از بیش از 230 کشور جهان عضو شبکه اجتماعی couchSurfing هستند که حضور کاربران ایرانی هم در آن قابل توجه است.

نوید کمالی در پایان شکل گیری کارگروه تخصصی گردشگری در کانون مطالعات توسعه پایدار را یک تحول علمی در زنجان و منطقه برشمرد و با اشاره به اهمیت استفاده از توان دانشجویان و متخصصان داخلی در عرصه گردشگری الکترونیک گفت: امیدوارم هر چه سریعتر در عرصه گردشگری الکترونیک ایران شاهد نو آوری های نوین و مبتنی بر فرهنگ غنی اسلامی- ایرانی باشیم که زمینه آن توجه به توانمندی های جوانان ایرانی در عرصه های فنی و علمی است.

نوید کمالی در کنفرانس توسعه پایدار و عمران شهری ، توسعه پایداری ، گردشگری هوشمند

در حاشیه این کنفرانس نیز دبیر کارگروه تخصصی گردشگری کانون مطالعات توسعه پایدار در دیدار با جمعی از پژوهشگران حاضر در این رویداد علمی به بیان بیان تجربیات این کارگروه پرداخت و گفت: تلاش ما هدایت و بهره گیری از توان دانشجویان توانمند در عرصه گردشگری است.

فروزان حسینی خاطرنشان کرد: در این راه تلاش نموده ایم که خوشبختانه بدلیل کرامت بخشی و قدرشناسی حضور جوانان توانسته ایم در کمتر از 3 ماه برنامه های موفقی را اجرا نماییم .

وی در ادامه گفت:عرصه گردشگری می تواند بدلیل تنوع و جذابیت بالای خود بستری مناسب برای فعالیت جوانان توانمند و پژوهشگر باشد لذا امیدواریم به این عرصه در کشور ما بیش از پیش توجه شود.

حضور مهندس نوید کمالی در کنفرانس  بین المللی  توسعه پایدار و عمران شهری اصفهان

لازم به ذکر است چهارمین کنفرانس بین المللی توسعه پایدار و عمران شهری به مدت سه روز و با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی در شهر اصفهان برگزار شد.

/ 2 نظر / 44 بازدید
javid

امیدوارم با حضور شما عرصه گردشگری زنجان با تحول و توسعه روبرو گردد

حکیمه قنبری

خیلی خوشحال شدم که دیدم راجع به وب 2 مطلب نوشتید. یه مدت خیلی دنبال ارتباط آن با شهر هوشمند بودم و فقط در منابع خارجی یه چیزهایی پیدا کردم. باعث افتخار هست که درخصوص شهر هوشمند صاحب نظر هستید.